Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.02.2023 r. – 26.02.2023 r.

1. Nieszpory niedzielne odprawimy o godz. 16:00.

2. Odwiedziny chorych parafian odbędą się w środę, w czwartek i w piątek, od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

3. W Środę Popielcową 22 lutego Msze Święte będą celebrowane jak w dzień powszedni oraz dodatkowo o godz. 17:00 i 20:00.

4. W ramach nabożeństwa czterdziestogodzinnego przed Wielkim Postem zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji, która rozpocznie się w czwartek 23 lutego od godz. 8.00 i będzie trwała do północy z piątku na sobotę.

5. Rozpoczynamy obchody Drogi krzyżowej na kalwarii. Pierwsza z nich zostanie odprawiona w najbliższy piątek 24 lutego o godz. 16:30 – początek w bazylice. Msza Święta za zmarłych polecanych w czasie tej Drogi krzyżowej będzie celebrowana w poniedziałek 20 lutego o godz. 18:30.
W bazylice Droga krzyżowa będzie odprawiona o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 17.00.

6. Dzień modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich przypada w pierwszy piątek Wielkiego Postu. W tej intencji zostanie odprawiona Droga krzyżowa na kalwarii o godz. 16.30.

7. W piątek 24 lutego zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie w Auli św. Franciszka o godz. 19.00.

8. Wspólnota i Szkoła Nowej Ewangelizacji Zacheusz zaprasza na cykl 8 spotkań, które pozwolą rozpalić swoją miłość do Boga i wzmocnić swoją wiarę w Niego. Spotkania odbywać się będą w czwartki o godz. 19.30 w Domu Parafialnym. Szczegóły na plakatach, FB oraz na ulotkach, które dostępne są z tyłu bazyliki.

9. W przyszłą niedzielę swoje imieniny zakonne obchodzi br. Mirosław Góra, sekretarz prowincji. Msza św. w jego intencji w bazylice o godz. 11.00.

10. Odpowiadając na prośbę ks. Abp Wiktora Skworca w związku z tragedią w parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach- Szopienicach ofiary można składać do skarbonki znajdującej się z przodu bazyliki.

11. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 20 lutego o godz. 19.30 w Domu Parafialnym.

12. Na korytarzu przy furcie można zostawiać resztki świec, które zostaną przetopione w celu zrobienia świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy. Zbiórka potrwa do końca lutego.