Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.09-26.09

Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na potrzeby naszej bazyliki klasztoru i parafii.

Zapraszamy na NIESZPORY NIEDZIELNE dzisiaj o godz. 16.00.

RODZICÓW DZIECI KLAS TRZECICH zapraszamy na pierwsze spotkanie rozpoczynające przygotowanie do I Komunii św. we wtorek 21.09. na godzinę 19.15 do bazyliki. W spotkaniu nie biorą udziału dzieci.

Młodzież klas 8 i starszą, pragnącą przystąpić do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA w 2022 roku w naszej parafii, zapraszamy na indywidualne zapisy do grona kandydatów do bierzmowania. Będą się one odbywać w następujących terminach: 23 września od 17-18:30, 25 września od 10-11:30, oraz 29 września od 18-19. Zapisy przyjmowane będą w kawiarence domu parafialnego.

Naszych CHORYCH PARAFIAN odwiedzimy w środę, czwartek i piątek rozpoczynając od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

Dzieci zapraszamy na MSZĘ ŚW. SZKOLNĄ w piątek o godz. 17.00.

Msza św. w int. O. Gerarda, O. Kleofasa i dk. Pio z okazji imienin zakonnych zostanie odprawiona w piątek o godz. 18.30.

Msza św. w int. O. Archanioła z okazji imienin zakonnych w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę wspominamy i czcimy św. męczenników: Romana i Ptolemeusza oraz 38 Towarzyszy, których relikwie znajdują się w bocznym ołtarzu w lewej nawie Bazyliki.

O godz. 16.00 odprawimy NIESZPORY o Świętych Męczennikach. 

O godz. 16.30 Msza św. o Świętych Męczennikach i po niej UROCZYSTA PROCESJA z relikwiami świętych na placu bazylikowym. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy poczty sztandarowe, dzieci w strojach śląskich oraz przedstawicieli wszystkich grup i wspólnot parafialnych. Będzie ona okazją do uroczystego rozpoczęcia nowego roku formacji w tych grupach i wręczenia świecy jedności.

Również w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej wspólnocie Niedzielę Budzenia Powołań. Chcemy w tym dniu szczególnie dziękować Panu Bogu za dar powołań oraz modlić się o nowe powołania franciszkańskie do naszej prowincji zakonnej. W ten dzień zbierzemy przed kościołem ofiary na utrzymanie i kształcenie naszych braci w formacji. Będzie również możliwość zaopatrzenia się w ciasto upieczone własnoręcznie przez braci.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek, 27 września, w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym na II piętrze. Prosimy, aby zgłosili się rodzice, którzy nie mają przeszkody sakramentalnej i są wierzący i praktykujący.

Świetlica prowadzona przez Siostry Franciszkanki w Domu Parafialnym zaprasza dzieci na zajęcia od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 19.00. Kontakt dla nowo zgłaszanych dzieci przez Kawiarenkę parafialną od godz. 15.00.

Informujemy, że pierwsze po wakacjach spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się we wtorek 5 października o godz. 19.30 w Kawiarence Domu Parafialnego.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!