Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 19.11.2023 r. – 26.11.2023 r.

1. VII ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

W dzisiejszą niedzielę w całym kościele obchodzimy ustanowiony przez papieża Franciszka VII ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH.

Zespół charytatywny przeprowadzi zbiórkę kurtek, swetrów i innej zimowej odzieży. Prosimy by przynoszona odzież była w dobrym stanie, będzie też można nabyć jabłka i wykonane przez wolontariuszy mini ikonki – cegiełki Świętej Rodziny. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na charytatywną działalność parafii.

2. SPOTKANIE Z ANGELĄ CALCAGNO – EDYCJA ŚW. PAWŁA

W dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. o godz. 16.30 w Bazylice Edycja św. Pawła zaprasza na spotkanie i wysłuchanie świadectwa życia Mariangeli Calcagno autorki książki: „Narodziłam się na nowo”.

3. KOLĘDA – ZAPISY

Drodzy Parafianie, pragniemy jak co roku odwiedzić Wasze domy z tradycyjną kolędą. Chcemy zaprosić Was do wspólnej modlitwy i rozmowy. Kierując się troską o tych, którym rzeczywiście zależy na spotkaniu z duszpasterzem, w naszej parafii postanowiliśmy na stałe wprowadzić kolędę w formie zapisów.

Na kolędę można się zapisać:

  • poprzez wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego,
  • osobiście wrzucając kartę z danymi do skarbony z tyłu bazyliki,
  • zostawiając kartę z danymi na furcie klasztornej,
  • telefonicznie dzwoniąc na furtę.

Zapisy przyjmowane są do 20 grudnia 2023 r. Porządek odwiedzin kolędowych zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablotkach 23 grudnia 2023 r.

Planowany początek kolędy to 2 stycznia 2024 r. Kolędę w tygodniu rozpoczynać będziemy o godzinie 16:00, w soboty i niedzielę natomiast o godzinie 14:00.

Prosimy również o poinformowaniu osób z sąsiedztwa, które ze względu na wiek, czy inne niedogodności, mogą nie dowiedzieć się o potrzebie zapisów.

4. ODWIEDZINY CHORYCH

W tym tygodniu w środę, w czwartek i w piątek odwiedzimy naszych chorych. Rozpoczęcie odwiedzin o godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

5. MSZA JUBILEUSZOWA GRECCIO W INTENCJI MINISTRANTÓW I SCHOLII

Ze względu na przeżywany rok jubileuszu Greccio (szczegóły przy ołtarzu Św. Franciszka). 25 listopada o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna o Bożym Narodzeniu w czasie której, będziemy się modlić w intencji ministrantów i scholii dziecięcej z racji liturgicznego wspomnienia św. Tarsycjusza i św. Cecylii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za służących podczas liturgii.

6. MODLITWA W DUCHU WSPÓLNOTY TAIZE

W sobotę o godz. 19.30 zapraszamy do krypty bazyliki na modlitwę w duchu wspólnoty z Taizé.

7. ŻŁÓBEK PANEWNICKI

Żłóbek panewnicki to motyw naszej franciszkańskiej i parafialnej dumy. Jego budowę rozpoczniemy 27 listopada. Ze względu na budowę żłóbka od 27 listopada Msze Święte o godz. 12:00 oraz wszystkie pogrzeby będą celebrowane w krypcie bazyliki.

8. PIELGRZYMKA RADIA MARYJA

Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia z okazji 32 rocznicy powstania Radia Maryja w dniach 1 i 2 grudnia br. Zapisy w biurze Radia Maryja lub na furcie.

9. PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

W dniach od 6 do 13 maja 2024 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.

10.RÓŻNE

• We wtorek 21 listopada imieniny zakonne obchodzi br. Tarsycjusz Niestrój, duszpasterz parafialny – zapraszamy o godz. 18:30 na Mszę Świętą w jego intencji.

• Zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który jest czynny w każdą niedzielę od godziny 9.00 do 13

• Dnia 27 listopada o godz. 19:30 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

• Nabożeństwa franciszkańskie we wtorek ku czci św. Antoniego i w czwartek ku czci św. Franciszka będą odprawiane po Mszy Św. wieczornej.

• Wspólnota Legionu Maryi zaprasza wszystkich chętnych na spotkania w sobotę o godz. 11.00 do Domu Parafialnego.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.