Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 19.12-26.12.2021 r.

1. Nadal prosimy o modlitwę o powrót do zdrowia dla O. Proboszcza Witosława i za każdą modlitwę dziękujemy.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na potrzeby naszej bazyliki, klasztoru i parafii. Dziękujemy także za wszelkie ofiary, które wpływają na konto bankowe.

3. Dziś o godz. 16.00 zapraszamy na Nieszpory Adwentowe.

4. Poniedziałek zapraszamy na ostatnie roraty dla dorosłych o godz. 21.00. Roraty dla dzieci od poniedziałku do środy o 18.30. Zakończenie rorat dla dzieci w czwartek rano o godz. 8.00.

5. Informujemy, że spotkanie dla kandydatów do bierzmowania planowane na 22 grudnia ze względu na przejście szkół na nauczanie zdalne, zostaje odwołane.

6. Kancelaria parafialna od czwartku będzie nieczynna.

7. Spowiedź przed świętami: od poniedziałku do środy od 6:00 do 20:00, w czwartek od 6.00 do 21.00, a w Wigilię B.N. od 6:00 tylko do 14:00. Usilnie zachęcamy, by spowiedzi nie odkładać na Wigilię.

8. W piątek WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA. Ostatnia Msza św. w tym dniu o godz. 12.00. W związku z trwającą sytuacją epidemiczną, podobnie jak w ubiegłym roku PASTERKĘ w nocy będziemy odprawiać dwukrotnie, o 22.00 i o 24.00. O godz. 22.00 zapraszamy zwłaszcza rodziców z dziećmi i osoby starsze Kolekta zebrana w czasie Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia. Przed pasterką o północy około godz. 23.30 w Bazylice wystąpi chór bazylikowy z programem kolędowym.

9. W sobotę UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO. Porządek Mszy św. jak w niedzielę.

O godz. 16:00 zapraszamy na NIESZPORY BOŻONARODZENIOWE.

10. W przyszłą niedzielę przypada ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY. O godz. 16.0 zapraszamy na  NABOŻEŃSTWO KOLĘDOWE. Kolekta w tym dniu przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

11. Adoracja Najświętszego Sakramentu trwa nieprzerwanie, również w wigilię i święta Bożego Narodzenia. Jednocześnie zachęcamy do podjęcia stałych godzin adoracji. Aktualnie zwolniły się godziny w soboty od 22.00 do 23.00 oraz w poniedziałki i wtorki wcześnie rano od 4.00 do 5.00. Zdecydowane osoby prosimy o wypełnienie deklaracji dostępnej w kaplicy adoracji i złożenie jej na furcie.

12. Przypominamy o możliwości zapisania się na kolędę. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy przyjmujemy do 26 grudnia. Formularze znajdują się z tyłu bazyliki i przy furcie. Należy je złożyć na furcie lub do skarbony w kościele. Można też zapisywać się telefonicznie. Jednocześnie informujemy, że we wszystkie piątki stycznia o godz. 18.30 będą odprawiane tzw. Msze św. kolędowe, na które szczególnie zapraszamy parafian, którzy nie skorzystają z odwiedzin kapłana w domu.

13. Świece Caritas na wigilijne stoły oraz opłatki są do nabycia przy furcie klasztornej.

14. Koło Robótek Ręcznych dziękuje wszystkim, którzy skorzystali z kiermaszu świątecznego, z którego dochód przeznaczony został na misje franciszkańskie.

15. Wszystkich gości i parafian prosimy o bezpieczne poruszanie się samochodami na placu klasztornym. W celu uniknięcia blokowania ruchu, zalecamy skręcanie na ul. Panewnicką w prawo oraz korzystanie także z otwartej w tym czasie bramy na ul. Franciszkańską.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!