Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 20.02-27.02.2022 r.

1. Dziękujemy o. Witosławowi za wygłoszoną homilię.

2. Nieszpory niedzielne będziemy śpiewali, jak zawsze, o godz. 16:00.

3. Odwiedziny chorych parafian odbędą się w środę, w czwartek i w piątek, od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

4. Osoby opiekujące się kaplicami na naszej kalwarii zapraszamy w sobotę 26 lutego o godz. 16:00 do Kawiarenki Parafialnej. Na spotkanie zapraszamy też ochotników, którzy chcieliby się podjąć opieki nad grotą, którąś z kaplic różańcowych lub stacji drogi krzyżowej.

5. Inicjujemy katechezę dla dorosłych. Będzie miała miejsce w bazylice, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, o godz. 21:00. W tym roku kalendarzowym tematem katechez będzie Credo, a więc wyznanie naszej wiary. Katechezy poprowadzi o. Witosław Sztyk OFM. Pierwsza z nich odbędzie się 7 marca.

6. Kancelaria parafialna, przez najbliższy tydzień, będzie czynna według porządku wakacyjnego: w poniedziałek, środę i w piątek od 16.00 do 18.00 oraz we wtorek i czwartek od 10.00 do 12.00.

7. „Noc walki o błogosławieństwo dla Polski” – taki tytuł nosi modlitewna inicjatywa,która odbędzie się w sobotę, 26 lutego, w wielu miejscach w Polsce, a także poza Jej granicami. Nasza parafia włączy się do modlitwy o godz. 21:00 w bazylice. Program czuwania będzie można znaleźć w najbliższą środę w gablotkach oraz na stronie internetowej parafii.

8. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w Domu Parafialnym 9 marca o godz. 19:45.

9. Informujemy, iż mamy zamiar zamontować w bazylice ekrany telewizyjne z niezbędnym oprogramowaniem, przede wszystkim, aby można było na nich prezentować teksty pieśni liturgicznych, ale także by służyły podczas różnorodnych wydarzeń. Czekamy na kosztorys ich zakupu oraz montażu.

10. Arcybiskup Wiktor Skworc skierował do nas komunikat (cfr. załącznik).

11. Nadal modlimy się o pokój na Ukrainie. Róbmy to indywidualnie i wspólnotowo. W tej też intencji zaśpiewajmy teraz suplikację.

Święty Boże, Święty mocny,
Święty a Nieśmiertelny
Zmiłuj się nad nami / x 3

Od powietrza, głodu, ognia i wojny
Wybaw nas Panie!

Od nagłej i niespodzianej śmierci
Zachowaj nas Panie!

My grzeszni Ciebie Boga prosimy
Wysłuchaj nas Panie!

Parafianom i obecnym gościom z serca życzymy – wszystkiego Bożego.