Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 20.03-27.03.2022 r.

  1. Dziękujemy o. Witosławowi za wygłoszoną homilię.
  2. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30.
  3. Zachęcamy do obchodów piątkowej Drogi krzyżowej na kalwarii lub w bazylice.
  4. Chorych parafian odwiedzimy w środę, w czwartek oraz w piątek, od godz. 8:00.
  5. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca, o godz. 17:00 w bazylice odbędzie się nabożeństwo, podczas którego, w jedności z papieżem Franciszkiem, włączymy się w Akt oddania Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP. W tej samej intencji zostanie odprawiona Msza Święta o godz. 18:30. Tego dnia Msze Święte będą celebrowane jak w dzień powszedni.
  6. Zapraszamy do „Róży Rodziców”. Jest to nowa inicjatywa w naszej parafii, zachęcająca rodziców do modlitwy różańcowej za dzieci. Każda z „Róż” składa się z dwudziestu rodziców. Każdy z nich, w dowolnym czasie i miejscu, odmawia codziennie jedną dziesiątkę różańca z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób codziennie za każde dziecko jest odmówiony cały różaniec. Pierwsza „Róża Rodziców” rozpocznie swoją modlitwę w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zachęcamy serdecznie do tworzenia kolejnych „Róż”. Kontakt do moderatora „Różańca Rodziców” jest dostępny na ulotkach znajdujących się z tyłu bazyliki oraz na FB i stronie internetowej parafii.
  7. Caritas Polska organizuje zbiórkę w ramach akcji „Tak, POMAGAM!”. Zbiórka odbędzie się w piątek i sobotę 25 i 26 marca w godzinach od 12:00 do 20:00 w sklepach sieci Biedronka. Zebrane artykuły zostaną rozdysponowane do parafialnych Zespołów Caritas, a więc trafią także do naszego zespołu charytatywnego.
  8. Serdecznie dziękujemy za Wasze „Paczki dla Ukrainy”. Jedna taka paczka to koszt od 300 do 350 złotych. Nie jest to mało na jedną osobę lub rodzinę. Zachęcamy, aby tworzyć paczki w kilka osób lub rodzin. W imieniu Caritas prosimy, aby kupować tylko te rzeczy, które zostały umieszczone na liście zakupów. Zostaniemy poinformowani, gdy będą potrzebne inne rzeczy.
  9. Niedługo po wybuchu wojny w Ukrainie rozpoczęliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Wolontariuszy z Kraju Basków w Hiszpanii. Jest to organizacja humanitarna, która między innymi pomaga w łączeniu rodzin, przyjaciół, znajomych oraz relokacji uchodźców z Ukrainy w Hiszpanii. W klasztorze gościmy wolontariuszy tego Stowarzyszenia oraz niektórych uchodźców oczekujących na wyjazd do Hiszpanii. Do tej pory z Panewnik wyjechało około 150 osób – trzy pełne autokary. Poszukujemy wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc, ofiarując swój czas i zdolności. Bardzo potrzebujemy osób ze znajomością języka ukraińskiego.
  10. Zgodnie z zapowiedzią, po Mszy Świętej przed bazyliką będzie można złożyć ofiary pieniężne na ekrany w naszej bazylice. Już teraz serdecznie dziękujemy.

Parafianom i obecnym gościom z serca życzymy – wszystkiego Bożego.