Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20.08.2023 r. – 27.08.2023 r.

1. PIELGRZYMKA KOBIET DO PIEKAR ŚL.

Dzisiaj odbywa się doroczna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymujących.

2. MSZE ŚW. W GROCIE

Dzisiaj kończymy odprawianie Mszy św. przy grocie o godz. 10.30.

3. UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA

Program Uroczystości odpustowej, której centralnym punktem będzie przyszła niedziela przedstawia się następująco:

 • W środę, czwartek i piątek odwiedzimy chorych parafian od godz. 8.00. Zgłoszenia na furcie klasztornej.
 • W piątek, przypada uroczystość św. Ludwika. O godz. 16:30 zapraszamy na drogę krzyżową na kalwarii, którą rozpoczniemy w bazylice. O godz. 18.30 zapraszamy na Uroczystą Mszę Św. w dniu wspomnienia naszego patrona. Ze względu na uroczystość, w piątek na terenie naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W sobotę, nieszporami ku czci św. Ludwika o godz. 18.00 rozpoczniemy tegoroczne uroczystości odpustowe. Słowo Boże głosić będzie br. Olaf Setlak, nasz parafianin, tegoroczny neoprezbiter.
 • W niedzielę:
  • o godz. 7.30 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP,
  • o godz. 9.00 Dróżki Różańcowe – część chwalebna (początek przy stacji Trzech Krzyży),
  • o godz. 11:00 zostanie odprawiona Suma odpustowa w bazylice z procesją eucharystyczną. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci w strojach komunijnych, dziewczynki i chłopców w strojach śląskich oraz poczty sztandarowe. Suma Odpustowa o godz. 11.00, będzie również pożegnaniem i podziękowaniem za posługę w naszym klasztorze i parafii braciom: Norbertowi, Przemysławowi i Miłosławowi. Zarazem przywitamy w naszej wspólnocie br. Wojciecha,
  • o godz. 16.00 nieszpory odpustowe w bazylice.

4. ZBIÓRKA PRZYBORÓW SZKOLNYCH

Chcąc wspomóc mniej zamożne rodziny naszej parafii zwracamy się z prośbą o zakup przyborów szkolnych: zeszytów, kredek, piórników, farb i tym podobnych, które nasz zespół charytatywny rozdysponuje między potrzebujących. Przybory można zostawiać w tygodniu na furcie klasztornej.

5. RÓŻNE

• Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 16.00.

• W sobotę obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej.

Przypominamy, że w okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna:

 • w poniedziałek, środę i piątek – od 16:00 do 18:00,
 • we wtorek i czwartek – od 10:00 do 12:00.

• Duszpasterstwo służby zdrowia zaprasza do wspólnego pielgrzymowania:

-szlakiem O. Maksymiliana M. Kolbego, św. Faustyny oraz w miejsce relikwii lekarza św. Józefa Moscatiego – w Dobrzyniu nad Wisłą, w dniach 22-24.09.2023,

-do Rzymu, w dniach od 26-30 października 2023. Szczegółowe informacje wraz programem, na stronie duszpasterstwa służby zdrowia (dsz.katowice.pl) oraz pod numerem telefonu ks. Marcina Niesporka (diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia, tel. 695665117).

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.