Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 21.05.2023 r. – 28.05.2023 r.

1. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Nabożeństwo majowe z nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego dziś o godz. 16:00 w bazylice.

Przez cały maj nabożeństwo majowe o godz. 18:00 oraz Msza Święta wieczorna, o ile pogoda pozwoli, od poniedziałku do piątku będą odprawiane przy grocie, o czym będzie informować tablica umieszczona przed bazyliką.

2. KANDYDACI DO BIERZMOWANIA

W środę 24 maja zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie do Auli św. Franciszka na godz. 19:00. Natomiast w czwartek 25 maja zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania ze świadkami na Mszę Św. i próbę do bazyliki na godz. 19:15.

3. ODWIEDZINY Z KOMUNIĄ ŚW. CHORYCH PARAFIAN

Naszych chorych parafian odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek. Odwiedziny rozpoczynamy od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

4. NIEBO W GĘBIE!

W najbliższą niedzielę 28 maja zapraszamy do wzięcia udziału w inicjatywie pt. Niebo w gębie! Będziemy się z Wami dzielili ciastem, które sami upieczemy, a zebrane datki przeznaczamy na pokrycie kosztów wymiany okien w klasztorze. Ciasto będzie dostępne w sobotę po wieczornej Mszy św. aż do wyczerpania zapasów. Już teraz dziękujemy za Waszą hojność, za którą odwdzięczamy się modlitwą.

5. KAWA I CIASTO W STARYM REFEKTARZU

Począwszy od przyszłej niedzieli 28 maja zapraszamy na kawę
i ciasto do Starego Refektarza, który będzie czynny dla Was w niedziele od godziny 11.00 do 16.00.

6. PANEWNICKI WIECZÓR UWIELBIENIA

Zapraszamy na kolejny Panewnicki Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.30.

7. MSZA ŚW. KOŃCZĄCA JUBILEUSZ CHÓRU ŚW. GRZEGORZA

Mszą świętą, 28 maja, o godzinie 11:00 Chór św. Grzegorza, zakończy swój rok jubileuszowy 80 – lecia istnienia w naszej parafii. Podczas Eucharystii modlić będziemy się częściami stałymi „Mszy G – dur” Franza Schuberta. Informujemy, że z tego powodu Msza święta będzie trwała nieco dłużej niż zwykle oraz będzie sprawowana w języku łacińskim.

8. PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO PIEKAR ŚL.

Na furcie w tygodniu przyjmujemy zapisy na Pielgrzymkę autokarową mężczyzn do Piekar Śląskich. Wyjazd z placu przy bazylice w niedzielę 28 maja o godz. 7.00. Powrót po nabożeństwie majowym około godz. 17.00.

Pielgrzymka piesza mężczyzn do Piekar Śląskich wyruszy o godz. 4.00 sprzed Bazyliki. Powrót indywidualnie.

9. POŚWIĘCENIE NOWEGO KOŚCIOŁA W STARYCH PANEWNIKACH

Franciszkanie wraz z Parafianami ze Starych Panewnik zapraszają na uroczystość poświęcenia nowego kościoła pw. św. Antoniego z Padwy w niedzielę, 4 czerwca o godz. 11.00. Aktu poświęcenia dokona Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc.

10. RÓŻNE

• Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 22 maja. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30.

• Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. odprawiamy od piątku w ramach nabożeństwa wieczornego.

• Na korytarzu przy furcie w dalszym ciągu można zostawiać resztki świec, które zostaną przetopione w celu zrobienia świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy.

• Dnia 14 marca 2023r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023r. do 2 lutego 2024r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.