Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 21.11-28.11.2021 r.

1. Dziękujemy serdecznie o. Maciejowi Kuczowi za wygłoszoną homilię.

2. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza do swojej wspólnoty. Przed bazyliką można otrzymać niezbędne informacje.

3. Dzisiaj o godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

4. W środę 24 listopada zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie formacyjne, które odbędzie się o godzinie 19:00 w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym.

5. W tym tygodniu w środę, w czwartek i w piątek odwiedzimy naszych chorych. Rozpoczęcie odwiedzin o godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

6. W sobotę 27 listopada o godz. 12:00 zapraszamy ministrantów oraz Scholę Dziecięcą wraz z rodzinami na Mszę Świętą w ich intencji.

7. W przyszłą niedzielę 28 listopada imieniny zakonne obchodzi o. Sylwan Ogłoza, wikary w naszej parafii – zapraszamy o godz. 11:00 na Mszę Świętą w jego intencji. Ponadto, podczas tej Eucharystii minister prowincjalny o. Antonin Brząkalik udzieli naszym braciom posług lektoratu i akolitatu.

8. Także w przyszłą niedzielę o godz. 20:00 zapraszamy na pierwszą naukę rekolekcyjną w ramach rekolekcji akademickich, które przeprowadzą nasi bracia z Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego „Trzej Towarzysze” w Chorzowie.

9. Z serca dziękujemy tym, którzy włączyli się osobiście lub przez pomoc finansową w nasz projekt „Dobro czyń całe życie”. Nadal można dołączyć do tej inicjatywy, zostawiając wypełniony formularz przy furcie klasztornej lub w zakrystii.

10. Odwiedziny duszpasterskie – kolędę rozpoczniemy od drugiej niedzieli Adwentu tj. od piątego grudnia. Szczegółowy plan kolędy pojawi się w tym tygodniu na stronie internetowej parafii, a w przyszłą niedzielę będzie dostępny w formie drukowanej.

11.  Zwracamy się z prośbą o pomoc w grabieniu liści wokół bazyliki. Osoby chętne zapraszamy, aby dołączyły do nas w sobotę 27 listopada o godzinie 10:00 – zbiórka przed bazyliką. Będziemy pracowali ok. dwóch godzin (najpóźniej do godziny 12:00). Kto może niech, przyniesie własne grabie. Już teraz dziękujemy za pomoc.

Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę w naszej bazylice i życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!