Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22.10.2023 r. – 29.10.2023 r.

1. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45, w niedziele o godz. 15.45.

2. KAWA I CIASTO W STARYM REFEKTARZU

Od niedzieli 15 października zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który będzie czynny w każdą niedzielę od godziny 9.00 do 13.00.

3. WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH

Wypominki za zmarłych oraz ofiary z nimi związane można składać do specjalnej skarbony w bazylice lub w tygodniu przy furcie klasztornej.

4. WIECZÓR FILMOWY

Zapraszamy na Wieczór Filmowy we wtorek 24 października o godz. 16.30 do Domu Parafialnego. Na film pt. Ulmowie – błogosławiona rodzina.

5. ODWIEDZINY CHORYCH PARAFIAN

Naszych chorych parafian odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek, rozpoczynając od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

6. PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA

Rozpoczęliśmy w naszej parafii przygotowanie do bierzmowania. Prosimy o wsparcie modlitewne dla kandydatów. W koszyku przy ołtarzu św. Franciszka znajdują się kartki z imionami kandydatów oraz modlitwą.

7. POMOC PRZY PORZĄDKOWANIU GROBÓW NA CMENTARZU

Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Ligocie oferują osobom starszym bezpłatną pomoc przy porządkowaniu grobów bliskich zmarłych. W poniedziałek 30 października od godziny 10.00 do 12.00 młodzież wraz z opiekunem będzie oczekiwała przy kaplicy na cmentarzu. Prosimy o przyniesienie własnego sprzętu do porządkowania.

8. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH

Na nowy cykl katechez dla dorosłych: KOŚCIÓŁ – zrozumieć, aby pokochać zapraszamy w każdy ostatni wtorek miesiąca do krypty po Mszy Św. wieczornej (ok. godziny 19.15). Najbliższa katecheza odbędzie się 31 października.

9. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 31 października. Początek o godz. 16:00 w bazylice. Rozpoczniemy wspólną modlitwą ku czci świętych, a następnie przejdziemy do domu parafialnego na zabawę. Zachęcamy do przebrania się za postać dowolnego świętego. Zapisy przez formularz dostępny na stronie parafialnej.

10. PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

W dniach od 6 do 13 maja 2024 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.

11.RÓŻNE

• Dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą w niedziele o godz. 9:30.

• W poniedziałek swoje imieniny obchodzi br. Kapistran. Msza Święta w jego intencji o godz. 18.30.

• Ze względu na przeżywany rok jubileuszu Greccio (szczegóły przy ołtarzu Św. Franciszka). 25 października o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna o Bożym Narodzeniu.

• Serdecznie zapraszamy dzieci od 7 roku życia, uczniów szkoły podstawowej, do Świetlicy Parafialnej św. Franciszka. Świetlica będzie czynna od 2 października, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 14 do 18 – w budynku Domu Parafialnego, przy ul. Związkowej 20. Zapewniamy wspólne odrabianie lekcji, kreatywne i wesołe spędzanie czasu, zabawy grupowe, ruchowe i integracyjne, a wszystko to w radosnym duchu franciszkańskim.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.