OGŁOSZENIA PARAFIALNE 22-29. MAJA 2022 R.

1. Dziękujemy O. Hieronimowi misjonarzowi w Republice Środkowoafrykańskiej za wygłoszone Słowo Boże. Przed bazyliką można złożyć ofiarę na potrzeby misji w tym kraju. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 16:00 w bazylice.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, czyli tzw. Dni Krzyżowe. O 17:30 od krzyża misyjnego wyruszy procesja błagalna na Kalwarię. W ramach procesji zostanie odśpiewana Litania Loretańska. W tych dniach osobnego nabożeństwa majowego nie będzie. Procesja – nabożeństwo zakończy się Mszą św. w bazylice o 18.30. Zachęcamy rolników, działkowiczów i właścicieli ogrodów oraz pszczelarzy i leśników do wspólnej modlitwy o urodzaje.
  4. Naszych chorych parafian odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek. Odwiedziny rozpoczynamy od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.
  5. Dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek o godz. 17.00.
  6. Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. odprawiamy od piątku w ramach nabożeństwa wieczornego.
  7. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzimy w przyszłą niedzielę.
  8. Także w przyszłą niedzielę przypada pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Piekar Śląskich. Pątników prosimy o skorzystanie z sakramentu pokuty w swojej parafii. Zapisy na autokar do Piekar będą przyjmowane na furcie klasztornej do czwartku włącznie.
  9. W naszej parafii są osoby zaangażowane w działalność Legionu Maryi. Chętnych, którzy chcieliby do nich dołączyć lub poznać bliżej to dzieło, zapraszamy do salki Św. Klary w Domu Parafialnym we wtorki o godz. 10.15.
  10. Już dziś zapraszamy na kolejny Panewnicki Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się w Wigilię Zesłania Ducha Świętego. Tym razem czuwanie rozpocznie się o godz. 21.00.
  11. Przypominamy, że na furcie klasztornej przyjmowane są zgłoszenia kandydatów na członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Formularze zgłoszeniowe przyjmujemy do soboty 4 czerwca, do godz.12:00. Szczegółowe informacje o wyborach do Rady dostępne są w gablotkach i na stronie internetowej parafii.
  12. Informujemy, że pochodzący z naszej parafii br. Olaf Sławomir Setlak, został dopuszczony do święceń diakonatu, które ma przyjąć w naszej bazylice 11 czerwca b.r. Jego i pozostałych kandydatów do święceń polecamy modlitwie parafian.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!