Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 23.07.2023r.-30.07.2023r.

1. POŚWIĘCENIE POJAZDÓW 

Dzisiaj z okazji wspomnienia Św. Krzysztofa po Mszach Świętych od godz. 8:00 do 18:30 poświęcimy pojazdy mechaniczne i udzielimy błogosławieństwa kierowcom.

2.  III ŚWIATOWY DZIEŃ DZIADKÓW I OSÓB STARSZYCH

Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako III Światowy Dzień Dziadków i Osób starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Zachęcamy, by szczególnie pamiętać o naszych seniorach przez modlitwę, odwiedziny i rozmowę. Każdy, kto uczci ten dzień odwiedzając osobę starszą i spełni pozostałe warunki odpustu, przez ten uczynek miłosierdzia może zyskać odpust zupełny.

Zwykłe warunki do zyskania odpustu są to:  stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., dowolna modlitwa na intencję Ojca św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Przypominamy, że w naszej parafii pozostające w domach osoby starsze i chore, które sobie tego życzą odwiedzamy z Komunią św. nawet w każdą niedzielę. Prośbę o takie odwiedziny można złożyć na furcie.

3. JUBILEUSZ GRECCIO – MSZA WOTYWNA O BOŻYM NARODZENIU

Ze względu na przeżywany rok jubileuszu Greccio (szczegóły przy ołtarzu Św. Franciszka). 25 lipca o godzinie 12:00 zostanie odprawiona Msza Święta wotywna o Bożym Narodzeniu, oraz zostanie poświęcony Jubileuszowy Ornat.

4. RÓŻNE

• Na nieszpory niedzielne zapraszamy o godz. 16.00.

• 25 lipca swoje imieniny zakonne obchodzą br. Krzysztof oraz br. Jakub. Msza Święta w ich intencji o 18:30

Informujemy o zakończeniu akcji zbierania resztek świec dla Ukrainy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie.

• Przypominamy, że w okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna:

  • w poniedziałek, środę i piątek – od 16:00 do 18:00,
  • we wtorek i czwartek – od 10:00 do 12:00.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.