Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 24.04-01.05.2022 r.

1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 16.00.
2. Informujemy, iż furta klasztorna będzie nieczynna w najbliższy wtorek i środę, tj. 26 i 27 kwietnia. W te dwa dni, w klasztorze oraz w korytarzu przy furcie, będzie kręcony film o męczennikach II wojny światowej. Wszelkie sprawy klasztorne i parafialne prosimy załatwiać telefonicznie, korzystając z następującego numeru komórkowego: 501 467 570.
3. Uroczystość Świętego Wojciecha, głównego patrona Polski, została przeniesiona na wtorek 26 kwietnia. Msze Święte będą celebrowane według porządku codziennego.
4. Zmarła mama o. Radomira Buchcika, wikariusza w naszej parafii. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 28 kwietnia o godz. 10.00 w kościele pw. Świętej Jadwigi w Rybniku. Pomódlmy się w intencji zmarłej: Wieczny odpoczynek…
5. Wspólnota Zacheusz zaprasza do kina Helios w galerii Libero na film pt. „Cud Guadalupe” w piątek 29 kwietnia, początek seansu o godz. 18:30. Szczegóły są dostępne w gablotkach i na FB.
6. Imieniny br. Miłosława Adamczyka OFM będziemy obchodzili w sobotę 30 kwietnia. Msza Święta w intencji solenizanta zostanie odprawiona o godz. 6:45.
7. „Eucharystia daje życie” – pod takim hasłem przeżywamy ostatnie 3 lata roku duszpasterskiego w Polsce. Z tej okazji zapraszamy na pielgrzymkę do pięciu miejsc cudów eucharystycznych w Polsce. W pierwszej kolejności, w dniach 20-22 maja, udamy się do Poznania i Legnicy. Pielgrzymowanie do pozostałych trzech miejsc planujemy na jesień. Koszt pielgrzymki jest zależny od ilości uczestników i wynosi od 630,00 do 670,00 zł. Plan pielgrzymki jest dostępny w gablotkach, na FB oraz stronie internetowej parafii. Zapisy będą przyjmowane przy furcie klasztornej od 25 kwietnia do 6 maja.
8. Także Parafia Świętego Antoniego w Starych Panewnikach organizuje pielgrzymkę „Szlakiem Piastów” w dniach od 6 do 8 maja br. Pielgrzymka ma charakter błagalny – w intencji naszej Ojczyzny oraz o pokój na świecie. Zapisy będą przyjmowane do przyszłej niedzieli włącznie na furcie klasztornej w Starych Panewnikach.
9. W przyszłą niedzielę 1 maja rozpoczniemy celebracje Mszy Świętej w niedzielę i uroczystości o godz. 10:30 przy grocie lurdzkiej.
10. Także w przyszłą niedzielę o godz. 9:30 i 11:00 będziemy przeżywali uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Ze względu na rezerwację miejsc w bazylice prosimy o wybór innej Mszy Świętej.
11. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
12. Informujemy, iż koncert pt. „Dzień Dobra”, na znak żałoby w związku z wypadkiem w kopalni „Pniówek”, został przeniesiony na 8 maja br.
13. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po Mszy Świętej przed bazyliką odbędzie się zbiórka pieniężna na ekrany zamontowane w bazylice.
Niech Bóg bogaty w miłosierdzie obdarza Was swoją miłością.