Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 24.07-31.07.2022 R

  1. Na NIESZPORY NIEDZIELNE zapraszamy dziś o godz. 16.00.
  2. Dzisiejsza niedziela poprzedzająca przypadające we wtorek liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP, obchodzona jest jako II Światowy Dzień Dziadków i Osób starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Zachęcamy, by szczególnie pamiętać o naszych seniorach przez modlitwę, odwiedziny i rozmowę. Każdy, kto uczci ten dzień odwiedzając osobę starszą i spełni pozostałe warunki odpustu, przez ten uczynek miłosierdzia może zyskać odpust zupełny.

          Przypominamy, że zwykłymi warunkami do zyskania każdego odpustu są stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., dowolna modlitwa na intencję Ojca św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

          Przypominamy też, że w naszej parafii pozostające w domach osoby starsze i chore, które sobie tego życzą odwiedzamy z Komunią św. nawet w każdą niedzielę. Prośbę o takie odwiedziny można złożyć na furcie.

  1. W poniedziałek obchodzimy ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA, a także liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po każdej Mszy św. od godz. 8.00 będziemy udzielać błogosławieństwa kierowcom oraz ich pojazdom.

         W tym dniu imieniny zakonne obchodzi o. Krzysztof Wajda. Msza św. w intencji solenizanta o g. 18.30 w bazylice.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!