Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.06.2023 r. – 2.07.2023 r.

1. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy dziś o godz. 16.00, a w tygodniu o godz. 18.00.

2. KANCELARIA PARAFIALNA W OKRESIE WAKACYJNYM

Kancelaria Parafialna od poniedziałku będzie czynna wg porządku wakacyjnego:

  • w poniedziałek, środę i piątek – od 16:00 do 18:00,
  • we wtorek i czwartek – od 10:00 do 12:00.

3. UROCZYSTOŚĆ ŚW. PIOTRA I PAWŁA

W czwartek przypada Uroczystość świętych Piotra i Pawła. Msze Św. jak w dzień powszedni. W tym dniu zbierana jest kolekta, zwana Świętopietrzem, przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. ODWIEDZINY CHORYCH I STARSZYCH PARAFIAN

Naszych chorych parafian z Komunią Św. odwiedzimy w środę, w czwartek i w piątek. Odwiedziny rozpoczynamy od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

5. PIELGRZYMKA RODZINY RADIA MARYJA

Biuro Radio Maryja, organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w dniu 9 lipca b.r. na ogólnopolskie spotkanie Rodziny Radia Maryja. Zapisy w biurze obok kaplicy Bożego Miłosierdzia oraz przy furcie klasztornej. Zapraszamy członków i sympatyków.

6. BEZPŁATNE BADANIE OSTROŚCI WZROKU W NASZEJ PARAFII

Dnia 9 lipca w niedzielę w naszej parafii odbędzie się bezpłatne, profilaktyczne, badanie ostrości wzroku. Organizatorem akcji jest Firma Optyk Twoje Oczy z siedzibą na ulicy Rolnej 60 w Katowicach. Badania odbywać się będę przy furcie klasztornej od godziny 10-18. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

7. WSZESNA KOMUNIA ŚWIĘTA – ZAPISY

Zapisy dzieci do Wczesnej Komunii Świętej odbędą się 18 września br., w godzinach od 18.00 do 19.00 w Domu Parafialnym na II piętrze.

8. RÓŻNE

• W niedziele zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który będzie czynny dla Was od godziny 11.00 do 16.00.

• Msza św. w intencjach Wspólnoty Żywego Różańca w sobotę 1 lipca o godz. 9.00. Po niej modlitwa różańcowa prowadzona przez Wspólnotę.

• 58 Pielgrzymka Chorych na jasną Górę, odbędzie się 6 lipca. Mszy Św. o godz. 11.00 przewodniczyć będzie abp Stanisław Gądecki. Pielgrzymka będzie transmitowana na antenie TVP3. Apostolstwo Chorych organizuje wyjazd autokarem z Katowic. Zgłoszenia pod nr tel. 32 251 21 52.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.