OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.09.-2.10.2022 R.

Obchody liturgiczne tygodnia:
w poniedziałek – wspomnienie św. męczenników: Romana i Ptolemeusza oraz 38 Towarzyszy,
we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,
w środę – wspomnienie św. Wacława, męczennika,
w czwartek – wspomnienie św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
w piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

1. Dziękujemy br. Kryspinowi za wygłoszone słowo Boże. Przed bazyliką można nabyć ciasto upieczone przez braci i złożyć ofiarę na utrzymanie i kształcenie naszych braci w formacji, za co składamy serdeczne Bóg zapłać.

2. W poniedziałek w naszej bazylice, czcimy św. męczenników: Romana i Ptolemeusza oraz 38 Towarzyszy. O godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory o Świętych Męczennikach.

3. Rodziców dzieci klas trzecich zapraszamy na pierwsze spotkanie rozpoczynające przygotowanie do I Komunii św. do Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym (w spotkaniu nie biorą udziału dzieci).
W poniedziałek 26 września o godz. 18.00 rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 34.
W poniedziałek 26 września o godz. 19.15 rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 64 i Elementarza.
We wtorek 27 września o godz. 18.00 rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 67 kl. IIIa i kl. IIIc.
We wtorek 27 września o godz. 19.15 rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 67 kl. IIIb i kl. IIId.

4. Na katechezę dla dorosłych zapraszamy we wtorek po Mszy Św. wieczornej w Bazylice.

5. W środę o godz. 15.00, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, która na terenie naszej parafii odbędzie się na Placu Miast Partnerskich, u styku ulic: Słupskiej, Koszalińskiej i Świdnickiej. Pragniemy z wiernymi wielu państw świata powierzyć nasze miasto i cały świat Bożemu Miłosierdziu.

6. Młodzież klas ósmych i starszą, która pragnie przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, może się zapisywać przez formularz dostępny na stronie internetowej naszej parafii do 2 października.

7. Pierwsze spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się 28 września o godz. 19.00 w Auli św. Franciszka (Dom Parafialny).

8. Naszych chorych parafian odwiedzimy w środę, czwartek i piątek rozpoczynając od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

9. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w pierwszą sobotę na miesięczne spotkanie w Domu Parafialnym o godz. 8.00 i na Mszę św. w bazylice o godz. 9.00 oraz wspólny Różaniec po Mszy św.

10. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe, które odprawiamy: w niedzielę o godz. 15.45 a w tygodniu o godz. 17.45. Za wypełnienie tej pobożnej praktyki można zyskać odpust zupełny. W zakrystii mogą się zapisywać poszczególne grupy parafialne do prowadzenia modlitwy różańcowej.

11. Również w sobotę zapraszamy na Koncert Siemianowickiej Orkiestry Symfonicznej pt. Muzyka Mistrzów. Początek o godzinie 19.30 w Bazylice.

12. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

13. Z tyłu bazyliki dostępny jest bieżący numer Gościa Niedzielnego. Kolejny numer Głosu św. Ludwika ukaże się za tydzień 2 października.