Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25.12.2022 r. – 1.01.2023 r.

1. Zapraszamy o godz. 16.00 na nieszpory kolędowe.

2. Dziękujemy za zaproszenie na kolędę i uprzejmie prosimy, aby rodziny, które nas zaprosiły, zapoznały się z jej planem, który można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz w gablotkach.

3. W poniedziałek 26 grudnia o godz. 11:00 zapraszamy na Mszę Świętą imieninową w intencji br. diakona Szczepana, duszpasterza naszej parafii.

4. We wtorek z racji na święto św. Jana Apostoła, podczas Mszy św. o godz. 8.00, 9:00, 12:00 i 18.30, poświęcimy przyniesione wino.

5. Rozpoczynają się adoracje stanowe przy naszym panewnickim żłóbku. We wtorek zapraszamy Franciszkański Zakon Świeckich – o godz. 11.00 odbędzie się adoracja, a po niej o godz. 12:00 będzie celebrowana Msza Święta, której będzie przewodniczył abp Adrian Galbas.

6. Również we wtorek o godz. 16.00 zapraszamy do Bazyliki na koncert pt. Kolędowo i symfonicznie. Wystąpi ukraińska orkiestra z Charkowa. W programie V Symfonia L. van Beethovena oraz ukraińskie i polskie kolędy.

7. W środę 28 grudnia, w Święto Świętych Młodzianków, o godz. 12:00 zapraszamy rodziców z dziećmi i matki w stanie błogosławionym, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

8. W sobotę 31 grudnia o godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne, podczas którego przedstawimy statystykę parafialną z ostatniego roku. Po nabożeństwie o godz. 16:30 odprawimy Mszę Świętą dziękczynną za kończący się rok kalendarzowy. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:30.

9. Nowy Rok 2023 przywitamy Mszą Świętą o północy.

10. 1 stycznia będziemy świętowali Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz 56 Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu o godz. 11:00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji o. Mieczysława z okazji imienin zakonnych.

11. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Jałowiczorowi, artyście i budowniczemu naszego panewnickiego żłóbka oraz wszystkim jego tegorocznym współpracownikom.

12. W dniach od 26 czerwca do 3 lipca 2023 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Medjugorie. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach w gablotach oraz na stronach mass mediów naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przy Furcie klasztornej.