Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.02.2023 r. – 5.03.2023 r.

1. GORZKIE ŻALE

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30.

2. NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ

Zachęcamy do obchodów piątkowej Drogi krzyżowej na kalwarii. Początek z bazylice o godz. 16:30. W bazylice Droga krzyżowa będzie celebrowana o godz. 9:30 i 18:00. Dzieci zapraszamy z racji na pierwszy piątek miesiąca na Mszę Świętą o godz. 17.00, po której odbędzie się Droga krzyżowa z ich udziałem.
Msza Święta za zmarłych polecanych w czasie Drogi krzyżowej na kalwarii będzie celebrowana w każdy poniedziałek Wielkiego Postu o godz. 18:30.

3. ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracji. Zachęcamy do podjęcia jednej zadeklarowanej godziny adoracji dogodnej dla siebie. Aktualnie poszukujemy osoby, która podjęłaby się adoracji od godz. 1:00 do 2:00 w każdą noc z czwartku na piątek. Deklaracje znajdują się w kaplicy adoracji i na stronie parafialnej.

4. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH

Na katechezę dla dorosłych zapraszamy we wtorek o godz. 19.15 do krypty.

5. GŁOS ŚW. LUDWIKA

Wielkopostny „Głos Świętego Ludwika” jest dostępny z tyłu bazyliki.

6. RÓŻNE

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• Zapraszamy do modlitwy w intencji naszych solenizantów: br. Ministra Prowincjalnego Witosława Sztyka oraz br. Radosława Wojktuna, wikariusza parafii. Msza Święta w ich intencji będzie celebrowana w niedzielę 5 marca o godz. 11.00.

• Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na miesięczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 4 marca. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 9.00, następnie różaniec i spotkanie w Domu Parafialnym.

• Na korytarzu przy furcie można zostawiać resztki świec, które zostaną przetopione w celu zrobienia świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy. Zbiórka potrwa do końca lutego.