OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.03.2023 r. – 2.04.2023 r.

1. ZBIÓRKA CHARYTATYWNA I KOLEKTA REKOLEKCYJNA

Serdecznie dziękujemy za hojne wsparcie zbiórki charytatywnej w ubiegłą niedzielę. Wszystkie zebrane środki przeznaczymy na cele charytatywne. Dziękujemy również za ofiary złożone w ostatnim dniu rekolekcji parafialnych, które przeznaczone zostaną na wymianę okien w naszym klasztorze.

2. WIELKANOCNY KIERMASZ KOŁA ROBÓTEK RĘCZNYCH

Parafialne Koło robótek ręcznych zaprasza na kiermasz wyrobów własnych od godz. 9:00 w korytarzu przy furcie klasztornej. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na misje.

3. REKOLEKCJE AKADEMICKIE

W dzisiejszą niedzielę Eucharystią o godz. 20.00 rozpoczynają się Rekolekcje akademickie i potrwają do środy włącznie. Poprowadzi je ks. Michał Tabak, sercanin.

4. GORZKIE ŻALE

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15:30.

5. JUBILEUSZ 800-LECIA GRECCIO

Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka.

Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., modlitwa na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.

6. NASZ PARAFIANIN NADZYWCZAJNYM SZAFARZEM KOMUNII ŚW.

W dzisiejszą niedzielę 26 marca w katedrze Chrystusa Króla, zostanie ustanowiony nadzwyczajnym szafarzem Komunii Świętej nasz parafianin Pan Alojzy Köhler. W naszej osobistej modlitwie powierzmy Jego posługę w naszej parafii.

7. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH

Katecheza dla dorosłych odbędzie się we wtorek 28 marca po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19:15 w krypcie.

8. ODWIEDZINY CHORYCH PARAFIAN

Odwiedziny chorych parafian odbędą się w środę, w czwartek i w piątek, od godz. 8:00. Chorych prosimy zgłaszać przy furcie klasztornej.

9. SPOTKANIE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

W środę 29 marca o godz. 19:15 zapraszamy wszystkich kandydatów do bierzmowania na Adorację i spowiedź do bazyliki.

10. NABOŻEŃSTWA DROGI KRZYŻOWEJ

Zachęcamy do obchodów piątkowej Drogi krzyżowej:
– na kalwarii – początek w bazylice o godz. 16:30.
– w bazylice dla dorosłych o godz. 9:30 i 18:00.
– w bazylice dla dzieci o godz. 17.00.
Msza Święta za zmarłych polecanych w czasie Drogi krzyżowej na kalwarii będzie celebrowana w każdy poniedziałek Wielkiego Postu o godz. 18:30.

Przypominamy o odpuście zupełnym, który można zyskać, pod zwykłymi warunkami, za udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej oraz Gorzkich Żali.

11. SPOTKANIE WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na miesięczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 1 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 9.00, następnie różaniec i spotkanie w Domu Parafialnym.

12. NIEDZIELA PALMOWA

Za tydzień będziemy obchodzili Niedzielę Palmową. Prosimy o przyniesienie palm, które zostaną poświęcone na każdej Mszy Świętej. Mszę Świętą o godz. 11:00 rozpoczniemy obrzędem poświecenia palm przed bazyliką.

Od Niedzieli Palmowej do Niedzieli Bożego Miłosierdzia włącznie Msze Św. o godz. 11.00 będą sprawowane w języku polskim.

13. MISTERIUM PASYJNE W PIEŚNIACH ŚLĄSKICH

Zapraszamy na „Misterium pasyjne w pieśniach śląskich”, które odbędzie się 5 kwietnia, godz. 17.00 w kościółku akademickim na panewnickiej Kalwarii. Koncert został przygotowany przez Koło Miłośników Śląskiej Pieśni im. Janiny i Adolfa Dygaczów pod kierunkiem Grzegorza Płonki oraz zaproszonych gości. W repertuarze pieśni pasyjne z Chorału Śląskiego oraz pieśni tradycyjne ze zbiorów Adolfa Dygacza i Jana Taciny .

14. PIELGRZYMKA Z TRZECIM ZAKONEM DO KRAKOWA – ŁAGIEWNIK

Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Krakowa – Łagiewnik, która odbędzie się 14 kwietnia br. W planie modlitwa w sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz w Centrum św. Jana Pawła II. Koszt pielgrzymki: 40 zł. Zapisy na furcie klasztornej.

15. RÓŻNE

• Na furcie klasztornej są dostępne wielkanocne świece-paschaliki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Wielkanocne Dzieło Caritas.

• Na korytarzu przy furcie w dalszym ciągu można zostawiać resztki świec, które zostaną przetopione w celu zrobienia świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy.

• Gość Niedzielny jest do nabycia w ciągu tygodnia na furcie klasztornej. Do nabycia jest również Gość Niedzielny Ekstra w cenie 14 zł, cały poświęcony relikwiom męki Pańskiej.

• W przyszłą niedzielę będzie dostępny wielkanocny „Głos Świętego Ludwika” oraz informator Paschalny.