Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26.05.2024r. – 2.06.2024r.

1. PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO PIEKAR ŚL.

Dzisiaj odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium MB w Piekarach Śląskich. Otoczmy pielgrzymów naszą modlitwą.

2. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Przez cały maj nabożeństwo majowe o godz. 18:00 oraz Msza Święta wieczorna, o ile pogoda pozwoli, od poniedziałku do piątku będą odprawiane przy grocie, o czym będzie informować tablica umieszczona przed bazyliką. W soboty nabożeństwo majowe o godz. 18.00 w bazylice, a w niedziele i uroczystości w bazylice o godz. 16.00.

3. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH

Katecheza dla dorosłych odbędzie się we wtorek 28 maja po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19.15 w krypcie.

4. UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w niedzielę (z pewnymi wyjątkami: nie będzie Mszy Św. o godz. 10.30 w grocie i o godz. 11.00 w Bazylice). Z procesją eucharystyczną wyjdziemy na ulice naszej parafii po Mszy o 9.30, którą odprawimy w bazylice. Procesja przejdzie ulicami Franciszkańską, Piotrowicką, Książęcą, Kijowską i Panewnicką, zakończenie na Placu Klasztornym u sióstr Służebniczek.

Prosimy by w miarę możności nie parkować samochodów na trasie procesji w sposób utrudniający jej przejście. Prosimy także parafian o udekorowanie okien i domów.

Prosimy wszystkich, którzy mają taką możliwość, o przynoszenie na furtę klasztorną płatków kwiatowych dla dzieci uczestniczących w procesji, także podczas dni oktawy.

Zapraszamy dzieci do udziału w procesji Bożego Ciała w strojach śląskich, zgłoszenia i przymiarki w kawiarence parafialnej w godzinach otwarcia.

W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą się odbywały w tygodniu po Mszy św. wieczornej na Placu Klasztornym, natomiast w niedzielę w czasie nabożeństwa o godz. 16.00.

5. WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na miesięczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 1 czerwca. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 9.00, następnie różaniec w krypcie.

6. ŚWIĘCENIA PREZBITERATU I DIAKONATU

Święcenia prezbiteratu i diakonatu alumnów naszego seminarium odbędą się w naszej bazylice w najbliższą sobotę 1 czerwca o godz. 10.00. Msza Św. w tym dniu o godz. 12.00 będzie odprawiona w krypcie.

7. REMONT KAPLICY ADORACJI

Rozpoczęliśmy remont kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu. W tym czasie Adoracja odbywać się będzie w kaplicy z tyłu bazyliki. Dziękujemy za już złożone ofiary.

8. SZPITAL POLOWY

W dzisiejszą niedzielę 26 maja gościmy w naszej Parafii członków Fundacji Centrum Dobroczynności lekarskiej im. Prof. Teresy Adamek-Guzik i Jana Guzika. Członkami fundacji są lekarze oraz studenci medycyny działający wolontaryjnie. Fundacja na co dzień zajmuje się badaniem dzieci w Domach Dziecka, wspomaga bezdomnych, seniorów i wszystkich pozostałych w potrzebie, którzy nie mają dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej.

Od godziny 12 (po sumie) przy Bazylice będzie zorganizowany tzw. Szpital Polowy, w którym będą mogły zbadać się osoby w szczególnej potrzebie. Badanie będzie obejmowało m.in. darmowe badanie EKG, USG tarczycy, testy na niektóre choroby, zaopatrzenie ran.  Tego samego dnia będzie równolegle prowadzona zbiórka na potrzeby bieżące Fundacji: leki, bandaże, testy diagnostyczne, aparaturę oraz największy projekt Fundacji – wyjazdy misyjne do Afryki, gdzie pomagają lokalnej ludności. Gorąco zachęcamy wszystkie potrzebujące osoby do skorzystania z pomocy Fundacji!

9. RÓŻNE

• Zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który jest w dzisiejszą niedzielę czynny od godziny 10.00 do 14.00.

• W Boże Ciało oraz w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pogrzebowe prosimy załatwiać w piątek przez furtę klasztorną.

• W Boże Ciało furta klasztorna będzie zamknięta.

• Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas SAC udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie – w miarę możliwości – jałmużny dla biednych.

• W przyszłą niedzielę 2 czerwca swoje imieniny obchodzi br. Marcelin Pietryja. Msza Święta w jego intencji o godz. 11.00.

• Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 3 czerwca. Rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 18.30.