Ogłoszenia parafialne 26.09-03.10.2021 r.

Dziękujemy br.dk. Pio za wygłoszone słowo Boże. Przed bazyliką można nabyć słodkości przygotowane przez braci i złożyć ofiarę na utrzymanie i kształcenie naszych braci w formacji, za co składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj, w naszej bazylice, czcimy św. męczenników: Romana i Ptolemeusza oraz 38 Towarzyszy. O godz. 16.00 odprawimy NIESZPORY o Świętych Męczennikach, a o 16.30 uroczystą Mszę św. z procesją z relikwiami świętych na placu bazylikowym. Podczas tej Mszy św. przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych przyjmą świecę jedności na rozpoczęcie kolejnego roku formacji.

Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy odprawianie Mszy św. przy grocie o godz. 10.30.

Obchody liturgiczne w tym tygodniu:

• – W poniedziałek Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
  • – We wtorek Wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  • W środę ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA;
  • – W czwartek Wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
  • – W piątek Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
  • – W sobotę Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

ZAPISY DZIECI DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW. będą w poniedziałek, w godz. od 16.00-18.00 w Domu Parafialnym.

W środę w kawiarence parafialnej od 18.00 do 19.00 odbywać się będzie ostatnia tura zapisów kandydatów do bierzmowania. Młodzież klas VIII i starsza, która jeszcze nie przyjęła tego sakramentu zgłasza się osobiście.

We wtorek o godz. 15.00, zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata, która na terenie naszej parafii odbędzie się na Placu Miast Partnerskich, u styku ulic: Słupskiej, Koszalińskiej i Świdnickiej. Pragniemy z wiernymi wielu państw świata powierzyć nasze miasto i cały świat Bożemu Miłosierdziu.

W tym tygodniu przypadają: czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca, I piątek i I sobota miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

W piątek rozpoczyna się miesiąc październik i NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE., które odprawiamy: w niedzielę o godz. 15.45 a w tygodniu o godz. 17.45. Za wypełnienie tej pobożnej praktyki można zyskać odpust zupełny.

W zakrystii mogą się zapisywać poszczególne grupy parafialne do prowadzenia modlitwy różańcowej.

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w sobotę na miesięczne spotkanie w Domu Parafialnym o godz. 8.00 i na Mszę św. w bazylice o godz. 9.00 oraz wspólny Różaniec po Mszy św.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Msza św. w int. O. Syracha Janickiego z okazji imienin zakonnych w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

Informujemy, że pierwsze po wakacjach spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się we wtorek 5 października o godz. 19.30 w Kawiarence Domu Parafialnego.

Gość Niedzielny i Mały Gość Niedzielny dla dzieci są do nabycia z tyłu bazyliki.