Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 26.12-02.01.2022 r.

1. Zapraszamy o godz. 16.00 na nieszpory kolędowe.

2. Dziękujemy za zaproszenie na kolędę. Przypominamy, że dzisiaj jest ostatni dzień zgłoszeń, które, podobnie jak do tej pory, prosimy składać w specjalnie przygotowanej „skarbonce” w bazylice. Plan kolędy zostanie przedstawiony na początku nowego roku. Sama kolęda odbędzie się od 10 do 16 stycznia. Kolęda dodatkowa przewidziana jest na sobotę i niedzielę tj. 22. i 23. stycznia.

3. W poniedziałek 27 grudnia o godz. 12:00 zapraszamy na Mszę Świętą imieninową w intencji br. diakona Szczepana Müllera. W tym dniu, podczas Mszy św. o godz. 8.00, 9:00, 12:00 i 18.30, poświęcimy przyniesione wino.

4. We wtorek 28 grudnia, w Święto Świętych Młodzianków, o godz. 18:30 zapraszamy rodziców z dziećmi i matki w stanie błogosławionym, którym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

5. W piątek 31 grudnia o godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne, podczas którego przedstawimy statystykę parafialną z ostatniego roku. Po nabożeństwie o godz. 16:30 odprawimy Mszę Świętą dziękczynną za kończący się rok kalendarzowy. W tym dniu nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:30. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.

6. Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc, udziela diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 31 grudnia 2021 r., tj. w ostatni dzień roku kalendarzowego 2021.

7. Nowy Rok 2022 przywitamy Mszą Świętą o północy – serdecznie zapraszamy.

8. 1. stycznia będziemy świętowali Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz 55. Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu o godz. 11:00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji o. Mieczysława Wnękowicza z okazji imienin zakonnych. Natomiast o godz. 16.00 zapraszamy na nieszpory o św. Bożej Rodzicielce.

9. Rozpoczynają się adoracje stanowe w bazylice. W poniedziałek 27 grudnia zapraszamy Franciszkański Zakon Świeckich – o godz. 11.00 odbędzie się adoracja, a po niej o godz. 12:00 będzie celebrowana Msza Święta, której będzie przewodniczył ks. bp. Marek Szkudło. W przyszłą niedzielę 2 stycznia o godz. 15:00 zapraszamy Kobiety i Dziewczęta na Mszę Święta i adorację – liturgii będzie przewodniczył ks. bp. Grzegorz Olszowski.

10. W imieniu Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie pragniemy podziękować za ogromne materialne wsparcie dla Kościoła prześladowanego.

11. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Jałowiczorowi, artyście i budowniczemu naszego panewnickiego żłóbka oraz wszystkim jego tegorocznym współpracownikom.

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!