Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.08.2023 r. – 3.09.2023 r.

1. ODPUST PARAFIALNY

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową ku czci św. Ludwika, patrona naszej parafii i bazyliki. Z okazji dzisiejszej uroczystości, nawiedzając bazylikę, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziękujemy pochodzącemu z naszej parafii br. Olafowi, za głoszone Słowo Boże.

W dniu dzisiejszym:

  • o godz. 9.00 Dróżki Różańcowe – część chwalebna (początek przy stacji Trzech Krzyży),
  • o godz. 11.00 Suma odpustowa w bazylice z procesją Eucharystyczną na Placu Klasztornym,
  • 16.00 Nieszpory odpustowe w bazylice.

2. MSZE ŚW. DLA DZIECI Z RODZICAMI

Dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą w niedzielę 3 września o godz. 9:30.

3. PIELGRZYMKA DO WADOWIC

W dniu 16 września nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Wadowic. Koszt: 35 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na pielgrzymkę na furcie klasztornej.

4. SPOTKANIE AUTORSKIE Z KS. ARKADIUSZEM PAŚNIKIEM

Zapraszamy na spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem, pisarzem i terapeutą 9 września o godz. 17.00 do Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym.

5. ZAPISY DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW.

Zapisy dzieci do Wczesnej Komunii Świętej odbędą się 18 września br., w godzinach od 18.00 do 19.00 w Domu Parafialnym na II piętrze.

6. ZBIÓRKA PRZYBORÓW SZKOLNYCH

Chcąc wspomóc mniej zamożne rodziny naszej parafii zwracamy się z prośbą o zakup przyborów szkolnych: zeszytów, kredek, piórników, farb i tym podobnych, które nasz zespół charytatywny rozdysponuje między potrzebujących. Przybory można zostawiać w tygodniu na furcie klasztornej.

7. RÓŻNE

• W piątek, 1-go września, przypada 84 rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św. „Za poległych w obronie Ojczyzny” o godz. 12.00 w bazylice.

• W tym tygodniu przypadają: I piątek i I sobota miesiąca.
W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej na Kalwarii, początek o godz. 16.30 w Bazylice oraz na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.

•Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na miesięczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 2 września. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 9.00, następnie różaniec i spotkanie w Domu Parafialnym.

•Katecheza dla rodziców i chrzestnych w sobotę 2 września o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

Przypominamy, że w okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna:

  • w poniedziałek, środę i piątek – od 16:00 do 18:00,
  • we wtorek i czwartek – od 10:00 do 12:00.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.

• Dyrekcja Niepublicznego Przedszkola Skrable, mieszczącego się przy ul. Szafirowej 5 w Katowicach informuje, że można jeszcze zapisać dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Przedszkole znajduje się w spokojnym i bezpiecznym miejscu. Oferta zajęć dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań dzieci, a małe i kameralne grupy umożliwiają indywidualne podejście do każdego dziecka. Przedszkole zapewnia także pomoc psychologiczo-pedagogiczną zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Więcej informacji na stronie www.przedszkoleskrable.pl a także u dyrekcji przedszkola.