Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 27.11.-4.12.2022 R.

Obchody liturgiczne tygodnia:
• w poniedziałek – wspomnienie św. Jakuba z Marchii, prezbitera,
• we wtorek – święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego,
• w środę – święto św. Andrzeja, Apostoła,
• w sobotę – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu. Zapraszamy na roraty: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:30, dorosłych w każdy poniedziałek o godz. 21:00.

2. W tym tygodniu imieniny zakonne obchodzą: w poniedziałek br. Sylwan Ogłoza, wikary naszej parafii. Msza Św. w jego intencji o godz. 18:30. W środę br. Andrzej Trzęsicki. Msza Św. w jego intencji o godz. 18:30. W sobotę br. Ksawery Majewski, ekonom prowincji. Msza św. o godz. 7.30.

3. Na katechezę dla dorosłych zapraszamy we wtorek po Mszy Św. wieczornej do Krypty.

4. W ramach akcji „Tak! Pomagam” w najbliższy piątek od godz. 10.00 i w sobotę od godz. 12.00 w sklepach sieci Biedronka przy ul. Kijowskiej i Zielonogórskiej zostanie przeprowadzona świąteczna zbiórka żywności. Prosimy o wsparcie tej akcji. Potrzebni są również wolontariusze do sprawnego przeprowadzenia zbiórki, osoby które chciałyby pomóc prosimy o telefoniczny kontakt z Zespołem Charytatywnym – numer telefonu na furcie i stronie internetowej.

5. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na spotkanie w sobotę na godz. 8.00 w Domu Parafialnym. O godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe w Bazylice.

6. Również w sobotę 3 grudnia o godz. 12:00 zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną w IX rocznicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.

7. W przyszłą niedzielę 4 grudnia przypada wspomnienie św. Barbary, o godz. 8:00 odprawimy Mszę Świętą w intencji żyjących i zmarłych górników oraz ich rodzin.

8. „Miejski Dom Kultury „Ligota” serdecznie zaprasza na koncert „Pieśni o św. Barbarze”, który odbędzie się 4 grudnia o godz. 17.30 przy ołtarzu św. Barbary w naszej Bazylice. Wystąpi Koło Miłośników Śląskiej Pieśni im. Janiny i Adolfa Dygaczów oraz Zygmunt Pinkawa – akordeon. W programie koncertu znajdą się pieśni religijne i powszechne z okresu od XVIII wieku do lat 30. XX wieku ze zbiorów Adolfa Dygacza. Pieśni w swej treści nawiązują do żywota św. Barbary oraz jej opieki nad górniczą bracią.

9. Coroczny kiermasz charytatywny, organizowany przez Koło Robótek Ręcznych, odbędzie się w przyszłą niedzielę 4 grudnia. Kiermasz rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 8:00 i będzie trwał aż do wyczerpania rękodzieł. Dochód będzie przeznaczony na zakup nowego pieca w Domu Parafialnym.

10. Budowę żłobka w naszej Bazylice rozpoczniemy 5 grudnia o godz. 10:00 – osoby chętne które chciałyby się zaangażować w pomoc przy budowie, prosimy o kontakt z furtą klasztorną.

11. Opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” są już dostępne na furcie klasztornej. Furta będzie otwarta także w niedziele: 4, 11 i 18 grudnia.

12. Parafia w Starych Panewnikach organizuje autokarową pielgrzymkę po sanktuariach Europy m.in. do Fatimy, Lourdes, Lizbony, La Salette, Ars i innych sanktuariów, w dn. od 16 do 29 kwietnia 2023r. Szczegóły na stronie internetowej parafii lub na plakacie.

13. Drodzy Parafianie, pragniemy jak co roku odwiedzić Wasze domy z tradycyjną kolędą. Chcemy zaprosić Was do wspólnej modlitwy i rozmowy.
Kierując się troską o tych, którym rzeczywiście zależy na spotkaniu z duszpasterzem, nasza parafia postanowiła na stałe wprowadzić kolędę w formie zapisów.
Nie przewidujemy również tzw. Mszy Św. kolędowych, które swoją rolę spełniły podczas pandemii.
Na kolędę można się zapisać poprzez wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego, a także osobiście wrzucając kartę z danymi do skarbony z tyłu bazyliki, albo zostawiając ją na furcie klasztornej. Można także zapisywać się telefonicznie dzwoniąc na furtę.
Formularz ten przeznaczony jest dla parafian, którzy należą do parafii św. Ludwika króla i WNMP w Katowicach Panewnikach. Zapisy przyjmowane są do 20 grudnia 2022 r. Porządek odwiedzin kolędowych zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablotkach 23 grudnia 2022 r. Planowany początek kolędy to 2 stycznia 2023 r. Kolędę w tygodniu rozpoczynać będziemy o godzinie 16:00, w soboty i niedzielę natomiast o godzinie 14:00.
Prosimy również o poinformowaniu osób z sąsiedztwa, które ze względu na wiek, czy inne niedogodności, mogą nie dowiedzieć się o potrzebie zapisów.

14. W dniach od 26 czerwca do 3 lipca 2023 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Medjugorie. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach w gablotach oraz na stronach mass mediów naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przy Furcie klasztornej.