Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 28.05.2023 r. – 4.06.2023 r.

1. NIEBO W GĘBIE!

W dzisiejszą niedzielę zapraszamy do wzięcia udziału w inicjatywie pt. Niebo w gębie! Pragniemy podzielić się z wami ciastem, które sami upiekliśmy, a zebrane datki przeznaczymy na pokrycie kosztów wymiany okien w klasztorze. Ciasto jest dostępne po każdej Mszy św. aż do wyczerpania zapasów. Już teraz dziękujemy za Waszą hojność, za którą odwdzięczamy się modlitwą.

Od dzisiaj zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który będzie czynny dla Was w każdą niedzielę od godziny 11.00 do 16.00.

2. PIELGRZYMKA MĘŻCZYZN DO PIEKAR ŚL.

Dzisiaj w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego odbywa się pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium MB w Piekarach Śląskich. Otoczmy pielgrzymów naszą modlitwą

3. WIECZÓR FILMOWY

Zapraszamy na Wieczór Filmowy 30 maja we wtorek o godz. 16.30 do Domu Parafialnego. Na film pt. Największy dar.

4. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH

Na katechezę dla dorosłych poświęconą katolickiemu Credo zapraszamy we wtorek 30 maja po Mszy Św. wieczornej do krypty.

5. BIERZMOWANIE W NASZEJ PARAFII

W środę o godz. 18:30 podczas Mszy Św. wieczornej ks. Bp Marek Szkudło udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Kandydaci do bierzmowania wraz ze świadkami gromadzą się już o godz. 18:00 w bazylice na czuwaniu modlitewnym. Na uroczystość bierzmowania zapraszamy tylko osoby związane z kandydatami, ze względu na ograniczoną pojemność świątyni. Nabożeństwo majowe oraz Mszę Św. o godz. 18.30 dla parafian w tym dniu odprawimy przy grocie, a w razie niepogody w kościółku akademickim na kalwarii.

6. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Od czwartku w bazylice odprawiamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, w tygodniu o godz. 18.00, a w niedziele o 16.00.

7. DNI ODNOWY EUCHARYSTYCZNEJ

W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę św. szkolną w piątek o godz. 17.00.

W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej na Kalwarii, początek o godz. 16.30 w Bazylice.

8. DZIEŃ WIELBIENIA PANA

W najbliższą sobotę 3 czerwca Wspólnota Zacheusz zaprasza na Dzień Wielbienia Pana. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.

9. POŚWIĘCENIE NOWEGO KOŚCIOŁA W STARYCH PANEWNIKACH

Franciszkanie wraz z Parafianami ze Starych Panewnik zapraszają na uroczystość poświęcenia nowego kościoła pw. św. Antoniego z Padwy w niedzielę, 4 czerwca o godz. 11.00. Aktu poświęcenia dokona Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc.

10. ŚWIĘCENIA KAPŁAŃSKIE NASZEGO PARAFIANINA

Informujemy, że pochodzący z naszej parafii br. dk Olaf Setlak, został dopuszczony do święceń prezbiteratu, które ma przyjąć w naszej bazylice 10 czerwca o godz. 10.00. Jego i pozostałych kandydatów do święceń polecamy modlitwie parafian.

11. BOŻE CIAŁO

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, 8 czerwca po Mszy Św. o godz. 9.30 wyruszymy z procesją eucharystyczną na ulice naszej Parafii. Procesja przejdzie ulicami: Panewnicką, Wileńską, Śląską, Medyków, Panewnicką na Plac Klasztorny. Prosimy mieszkańców tych ulic, aby na czas procesji w miarę możności nie parkować tam samochodów w sposób utrudniający procesję. Prosimy także parafian o udekorowanie okien i domów, zwłaszcza na trasie procesji.

12. RÓŻNE

• W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego za publiczne odmówienie hymnu: Przybądź Duchu Stworzycielu i spełnienie zwykłych warunków odpustu, możemy uzyskać odpust zupełny.

• W poniedziałek przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. O godz. 12:00 Msza św. z udziałem FZŚ z całego Regionu.

• Do środy włącznie nabożeństwo majowe o godz. 18:00 oraz Msza Święta wieczorna, o ile pogoda pozwoli, będą odprawiane przy grocie, o czym będzie informować tablica umieszczona przed bazyliką.

• Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na miesięczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 9.00, następnie różaniec i spotkanie w Domu Parafialnym.

• Na korytarzu przy furcie w dalszym ciągu można zostawiać resztki świec, które zostaną przetopione w celu zrobienia świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.