Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 28.11-05.12.2021 r.

1. Dziękujemy o. Sergiuszowi za wygłoszoną homilię.

2. Adwent to czas na Roraty. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do środy o godz. 18:30 oraz od czwartku do soboty o godz. 6:30, dorosłych natomiast w każdy adwentowy poniedziałek o godz. 21:00.

3. Jest gotowy plan tegorocznych odwiedzin duszpasterskich (kolędy) – kartki z planem są dostępne przy wyjściu z bazyliki.

4. W piątek 3 grudnia swoje imieniny zakonne obchodzi o. Ksawery Majewski. O godz. 18:30 zapraszamy na Mszę Świętą w jego intencji.

5. W sobotę 4 grudnia o godz. 9:00, we wspomnienie św. Barbary, odprawimy Mszę Świętą w intencji żyjących i zmarłych górników oraz ich rodzin.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu to wyraz naszej wiary i czas jej pogłębiania. W sobotę 4 grudnia o godz. 12:00 zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną w VIII rocznicę Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii.

7. Żłóbek panewnicki to motyw naszej franciszkańskiej i parafialnej dumy. Jego budowę rozpoczniemy 6 grudnia o godz. 10:00 – usilnie zapraszamy do współpracy; osoby chętne prosimy o kontakt z furtą klasztorną.

8. W ramach akcji „Tak! Pomagam” w najbliższy piątek i sobotę tj. 3 i 4 grudnia w sklepach sieci Biedronka przy ul. Kijowskiej i Dworcu PKP zostanie przeprowadzona zbiórka żywności. Zachęcamy do wsparcia tej szlachetnej akcji. Żywność trafi do potrzebujących naszej parafii.

9. Archidiecezja katowicka prosi parafie o dwie zbiórki: dzisiaj na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej, natomiast w przyszłą niedzielę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z przodu bazyliki przygotowaliśmy skarbonkę na wspomniane cele.

10. Coroczny kiermasz charytatywny, organizowany przez Koło Robótek Ręcznych, odbędzie się w przyszłą niedzielę 5 grudnia w korytarzu przy furcie klasztornej. W ofercie kartki okolicznościowe, świąteczne, ozdoby oraz odzież. Kiermasz rozpocznie się po Mszy Świętej o godz. 8:00 w korytarzu przy furcie i będzie trwał aż do wyczerpania rękodzieł. Dochód będzie przeznaczony na misje franciszkańskie.

11. Opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” są już dostępne na furcie klasztornej. Furta będzie otwarta także w niedziele: 5, 12 i 19 grudnia.

12. Plac wokół bazyliki oraz grota zostały posprzątane z liści – osobom, które nam pomagały, serdecznie dziękujemy.

13. Prosimy, aby korzystać ze strony internetowej parafii, ponieważ tam znajduje się pełna wersja powyższych ogłoszeń oraz szczegóły wszystkich proponowanych wydarzeń.

14. W ubiegłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 18:30, po Komunii Świętej, jedna z osób wypluła na ziemię Najświętszy Sakrament. W ramach wynagrodzenia uklęknijmy i pomódlmy się.

Miłosierny Jezu, który ogołacasz samego siebie, klękamy przed Tobą, aby trwać na modlitwie wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata. Pragniemy wynagradzać Ci wszelkie zniewagi, których doświadczałeś, będąc na ziemi i których doświadczasz do dzisiaj. Pragniemy wynagradzać za Twój ból zadawany Ci dwa tysiące lat temu w Jerozolimie i ból, który zadają Ci ludzie każdego dnia. Chcemy wynagradzać Ci za nasze grzechy a szczególnie za świętokradcze sprofanowanie Ciebie w Najświętszym Sakramencie. Z głębi naszych serc jako Twoje dzieci wołamy „przebacz nam nasze winy” i prosimy „miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. Zaśpiewajmy pieśń: „Upadnij na kolana …”.