OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.01.2023 r. – 5.02.2023 r.

1. KOLĘDOWANIE Z ZESPOŁEM „DE MISTAKE”

Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na wspólne kolędowanie z zespołem DE MISTAKE.

2. ADORACJE PRZY ŻŁÓBKU

Trwają adoracje przy żłóbku Pana – przypominamy, że szczegółowy plan adoracji można znaleźć na plakatach i stronie internetowej parafii.
• W niedzielę 29 stycznia o godz. 16.00 Adoracja Legionu Maryi; o godz. 18.30 Adoracja Leśników RDLP Katowice.
• W poniedziałek 30 stycznia o godz. 18.30 Adoracja Górników.

3. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH

Na katechezę dla dorosłych zapraszamy we wtorek o godz. 19.15 do Bazyliki.

4. ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

W czwartek 2 lutego będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem gromnic będą celebrowane jak w dzień powszedni. W tym dniu przypada XXVII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zebrana kolekta zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych naszej archidiecezji.

5. DEMONTAŻ ZŁÓBKA W BAZYLICE

Od piątku do soboty włącznie, w godz. od 10:00 do 17:00, będzie miał miejsce demontaż naszego panewnickiego żłóbka. Prosimy osoby chętne o pomoc w rozbiórce. W tych dniach Msza Święta o godz. 12:00 oraz pogrzeby będą celebrowane w krypcie bazyliki.

6. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA i WSPOMNIENIE ŚW. BŁAŻEJA

W piątek 3 lutego będziemy wspominali św. Błażeja, patrona w chorobach gardła. Po każdej Mszy Świętej zostanie udzielone błogosławieństwo przewidziane na tę okazję. O godz. 17.00 zapraszamy na Mszę Św. szkolną dzieci z rodzicami.

7. RÓŻNE

• W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

• Na korytarzu przy furcie można zostawiać resztki świec, które zostaną przetopione w celu zrobienia świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy. Zbiórka potrwa do końca lutego.

• Do 2 lutego zapraszamy do zwiedzania stajenki w Bazylice oraz ruchomego żłóbka i żywej szopki w ogrodzie klasztornym.

• Kancelaria parafialna do 2.02.2023 będzie czynna: poniedziałek, środa 16.00-18.00 oraz wtorek i czwartek 10.00-12.00.

• Lista na wyjazd do Medjugorje została zamknięta. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się 4 lutego br. o godz. 17.00 w Starym Refektarzu, wejście od strony FODY.