Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 29.08-05.09.2021

Dzisiaj przeżywamyUroczystość Odpustową ku czci św. Ludwika, patrona naszej parafii i bazyliki.

Z okazji dzisiejszej uroczystości, nawiedzając bazylikę, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dziękujemy, o. Fabianowi przeorowi cystersów z Wąchocka, za głoszone Słowo Boże.

W dniu dzisiejszym:

  • o godz. 9.00 Dróżki Różańcowe – część radosna – rozpoczęcie przy Grocie Lourdzkiej,
  • o godz. 11.00 SUMA ODPUSTOWA w bazylice z procesją Eucharystyczną na Placu Klasztornym,
  • o godz. 16.00 NIESZPORY ODPUSTOWE w bazylice,

W środę, 1-go września, przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej. Msza św.: „Za poległych w obronie Ojczyzny” o godz. 12.00 w bazylice.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO i KATECHETYCZNEGO w bazylice odbędzie się 1 września, wg następującego porządku:

  • dla dzieci szkół podstawowych i przedszkoli o godz. 17.00. Pierwszoklasiści przynoszą z sobą tornistry do poświęcenia,
  • dla młodzieży Siódmego Liceum oraz innych szkół ponadpodstawowych o godz. 18.30,

W środę swoje imieniny zakonne obchodzi O. Bronisław Gucwa. Msza św. w jego intencji w bazylice o godz. 6.45.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek, i I sobota miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

W czwartek o godz. 17.00 Msza św. w intencji „O nowe powołania oraz za powołanych” z udziałem dzieci wczesno komunijnych i ich rodziców.

W piątek o godz. 17:00 Msza św. szkolna, a o 18.30 Msza św. w intencji młodzieży.

W sobotę o godz. 9.00 Msza św. i nabożeństwo różańcowe z udziałem Wspólnoty Żywego Różańca.

W niedzielę o godz. 9:30 zapraszamy rodziny na Mszę Św. z kazaniem dla dzieci.

Katecheza dla RODZICÓW I CHRZESTNYCH w sobotę o godz. 19:30 w Domu Parafialnym.

W przyszłą niedzielę 5 września podczas Mszy św. o 16.30 młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzielijej O. bp Zbigniew Kusy. Prosimy, aby w tej Mszy św. poza bierzmowanymi i świadkami, wzięli udział tylko rodzice i osoby związane z zamówioną wcześniej intencją Mszy św. Szczegóły bezpośredniego przygotowania dostępne są na stronie internetowej parafii, oraz na facebook-u parafialnym. Uroczystość bierzmowania będzie transmitowana za pośrednictwem internetu. Z racji na bierzmowanie za tydzień w niedzielę nie odbędą się nieszpory niedzielne.

Z inicjatywy Wojewody Śląskiego i za zgodą Ks. Arcybiskupa, w przyszłą niedzielę nasza parafia będzie ponownie miejscem funkcjonowania mobilnego punktu szczepień przeciw COVID-19. Zainteresowane osoby zapraszamy. Nie trzeba się rejestrować, ani zapisywać – wystarczy przyjść z dowodem osobistym.

Chór św. Grzegorza wznawia swoją posługę liturgiczną i serdecznie zaprasza w swoje szeregi każdego.
Próby odbywają się w poniedziałki o 18:00 i w środy o 19:00.  Od września w każdą drugą niedzielę miesiąca, chór będzie wykonywał pieśni w czasie liturgii Mszy św. W gablocie, w korytarzu liturgicznym, na początku każdego miesiąca będzie zamieszczany repertuar wykonywany podczas Eucharystii Dzieło to, ma być zachętą do zaangażowania się nowych osób w posługę liturgiczną. W niedzielę 12 września wykonany zostanie utwór
„Ave Verum” Wolfganga Amedusza Mozarta.

Z okazji Odpustu wszystkim parafianom, gościom i sympatykom tego świętego miejsca przekazujemy najserdeczniejsze życzenia i pozdrowienia. Niech Św. Ludwik oręduje za nami u Boga i będzie nam przykładem na drodze do świętości. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary, modlitwę i życzliwość.