Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 29.10.2023 r. – 5.11.2023 r.

1. NIEDZIELA MISYJNA

Przeżywamy dzisiaj w naszej bazylice Niedzielę Misyjną. Dziękujemy br. Pio za wygłoszone Słowo Boże. Przed bazyliką można złożyć ofiarę na misje.

2. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

Do wtorku odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45, w niedzielę o godz. 15.45.

3. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH

Na nowy cykl katechez dla dorosłych: KOŚCIÓŁ – zrozumieć, aby pokochać zapraszamy w każdy ostatni wtorek miesiąca do krypty po Mszy Św. wieczornej (ok. godziny 19.15). Najbliższa katecheza odbędzie się we wtorek 31 października.

4. UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W środę obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 15:00 odprawimy Nieszpory świąteczne. Po nich z Bazyliki wyruszy procesja na cmentarz, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo za zmarłych przy 5 stacjach. Kancelaria oraz furta zakonna w tym dniu będą nieczynne.

5. DZIEŃ ZADUSZNY 

W czwartek przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – Dzień zaduszny. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.

Odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące można uzyskać:
Od południa 1 listopada i przez Dzień Zaduszny: przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, modlitwę w intencji papieża, spowiedź i Komunię św. oraz zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

W dniach od 1 do 8 listopada, odwiedzając pobożnie cmentarz, modląc się, choćby tylko w myśli za zmarłych, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.

6. NABOŻEŃSTWA ZA ZMARŁYCH

Nabożeństwa za zmarłych w naszej bazylice będą odprawiane od 2 do 8 listopada w tygodniu o 18.00 a w niedzielę o 16.00. Msze św. za zmarłych zalecanych w wypominkach w tygodniu będą o 18.30, a w niedzielę o 20.00. Wypominki będą odczytywane pół godziny przed nabożeństwami za zmarłych.

7. WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH

Wypominki za zmarłych oraz ofiary z nimi związane przyjmowane są w dzisiejszą niedzielę oraz 1 listopada przed Bazyliką i na korytarzu przed furtą, można składać je również do specjalnej skarbony w bazylice lub w tygodniu na furcie klasztornej.

8. I PIĄTEK MIESIĄCA

W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej na Kalwarii, początek o godz. 16.30 w Bazylice.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Mszę Św. szkolną w piątek o godz. 17.00.

9. POMOC PRZY PORZĄDKOWANIU GROBÓW NA CMENTARZU

Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego w Ligocie oferują osobom starszym bezpłatną pomoc przy porządkowaniu grobów bliskich zmarłych. W poniedziałek 30 października od godziny 10.00 do 12.00 młodzież wraz z opiekunem będzie oczekiwała przy kaplicy na cmentarzu. Prosimy o przyniesienie własnego sprzętu do porządkowania.

10. BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się 31 października. Początek o godz. 16:00 w bazylice. Rozpoczniemy wspólną modlitwą ku czci świętych, a następnie przejdziemy do domu parafialnego na zabawę. Zachęcamy do przebrania się za postać dowolnego świętego. Zapisy przez formularz dostępny na stronie parafialnej.

11. SPEKTAKL MUZYCZNY – MARYJA w SPODKU

W tygodniu na furcie klasztornej są do nabycia bilety na spektakl muzyczny „Maryja”, który odbędzie się 15 listopada w katowickim Spodku. Ceny biletów od 50 zł do 140 zł. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

12. PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

W dniach od 6 do 13 maja 2024 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.

13. KAWA I CIASTO W STARYM REFEKTARZU

Zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który będzie czynny w każdą niedzielę od godziny 9.00 do 13.00. Wejście od strony FODY.

14.RÓŻNE

• W Starych Panewnikach nieszpory za zmarłych odbędą się 1 listopada o godz. 15.30, a po nich procesja na cmentarz, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo za zmarłych.

• W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

• W sobotę swoje imieniny obchodzi o. Olgierd. Msza Święta w jego intencji o godz. 7.30.

• Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na miesięczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 4 listopada. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 9.00, następnie różaniec i spotkanie w Domu Parafialnym.

• Zarząd katowickiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich informuje, że w dniu 1 listopada uczniowie XV LO im. Pileckiego w Katowicach przeprowadzą na cmentarzu kwestę na ratowanie zabytków na Cmentarzu Łyczakowskim i Janowskim we Lwowie.

• W związku ze wzmożonym w tych dniach ruchem samochodów wokół naszej bazyliki, prosimy, by korzystać także z otwartej bramy na kalwarii od ulicy Franciszkańskiej, a wyjeżdżając na ulicę Panewnicką skręcać w prawo.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.