Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3.03.2024r. – 10.03.2024r.

1. REKOLEKCJE SZKOLNE

Przez cały tydzień odbywać się będą rekolekcje dla szkół podstawowych z naszej parafii. Poprowadzą je nasi bracia z Centrum Powołaniowego Trzej Towarzysze z Chorzowa. Dlatego w środę na Mszę Św. o godz. 12.00 zapraszamy do krypty.

2. KATECHEZA DLA DOROSŁYCH

Na katechezę dla dorosłych zapraszamy we wtorek 5 marca o godz. 19.15 do krypty.

3. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 15:30.

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu:

– na kalwarii – początek w bazylice o godz. 16.30.

– w bazylice dla dorosłych o godz. 9.30 i 18.00.

– w bazylice dla dzieci o godz. 17.00.

Msza Święta za zmarłych polecanych w czasie Drogi krzyżowej na kalwarii będzie celebrowana w każdy poniedziałek Wielkiego Postu o godz. 18:30.

4. 70-LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 34

Zapraszamy na Mszę Św. dziękczynną z okazji 70-lecia Szkoły Podstawowej nr 34 w piątek 8 marca o godz. 9.00. Szczególnie zapraszamy nauczycieli, absolwentów, pracowników i wszystkich związanych ze środowiskiem szkolnym.

5. ZBIÓRKA CHARYTATYWNA NA ŚWIĄTECZNE PACZKI DLA UBOGICH

Zespół charytatywny z naszej parafii w przyszłą niedzielę 10 marca po Mszach Św. przeprowadzi zbiórkę pieniędzy, za które zakupimy żywność
i przygotujemy paczki świąteczne, tak, aby nasi ubodzy Bracia i siostry nie zostali na święta bez naszego wsparcia. Już teraz za każdą złożoną ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.

6. PIELGRZYMKA NA APEL JASNOGÓRSKI DO CZĘSTOCHOWY

Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy na Apel Jasnogórski 16 marca br. Zachęcamy do wyjazdu szczególnie tych, którzy uczestniczą w comiesięcznych Apelach w naszej Bazylice. Wyjazd autokarem o godz. 18.00, planowany powrót o godz. 22.30. Zapisy w tygodniu na furcie.

Z racji na wyjazd w tym dniu nie będzie Apelu w naszej Bazylice.

7. NOWE ŻYCIE DLA STARYCH I ZNISZCZONYCH KRZYŻY

W związku z pojawiającym się w czasie kolędy pytaniem: co zrobić ze starymi, niepotrzebnymi i uszkodzonymi krzyżami, pragniemy zorganizować akcję pod hasłem „nowe życie dla starych krzyży w roku jubileuszu 800-lecia stygmatów św. Franciszka”. Zniszczone krzyże można składać w przygotowanym kartonie przy furcie klasztornej do Niedzieli Palmowej (24 marca).

8. RÓŻNE

• Zapraszamy do modlitwy w intencji naszych solenizantów: br. Ministra Prowincjalnego Witosława Sztyka oraz br. Radosława Wojktuna, wikariusza parafii. Msza Święta w ich intencji będzie celebrowana w poniedziałek
4 marca o godz. 18.30.

• W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne 7 marca o godz. 18.00 w bazylice.

• Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej odbędzie się w poniedziałek 11 marca o godz. 19.30. Rozpoczęcie Adoracją Najświętszego Sakramentu w krypcie.

• Na furcie klasztornej są już dostępne wielkanocne świece-paschaliki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na Wielkanocne Dzieło Caritas.

• Kancelaria parafialna od stycznia będzie czynna: poniedziałek, środa i piątek 16.00-18.00 oraz wtorek i czwartek 10.00-12.00.

• Zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który jest w dzisiejszą niedzielę czynny od godziny 10.00 do 14.00.