Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3.09.2023 r. – 10.09.2023 r.

1. MSZE ŚW. NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  • Msza Św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów VII LO
    w poniedziałek, 4 września, o godz. 12.00.
  • Msza Św. z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla dzieci szkół podstawowych i przedszkoli w przyszłą niedzielę 10 września o godz. 9.30. Pierwszoklasistów prosimy o przyniesienie tornistrów do poświęcenia.

2. ROZPOCZĘCIE ROKU FORMACJI OAZY MŁODZIEŻOWEJ

Zapraszamy w najbliższy piątek młodzież oazową i wszystkich chcących dołączyć do oazy młodzieżowej na Mszę Św. inaugurującą rok formacji o godz. 19.30 do krypty bazyliki.

3. ROZPOCZĘCIE ROKU FORMACJI MINISTRANTÓW

Rozpoczęcie roku formacyjnego dla ministrantów w sobotę 16 września Mszą świętą o 9.00. Następnie zbiórka w salce ministranckiej.

4. PIELGRZYMKA DO WADOWIC

W dniu 16 września nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Wadowic. Koszt: 35 zł. Szczegółowe informacje i zapisy na pielgrzymkę na furcie klasztornej.

5. SPOTKANIE AUTORSKIE Z KS. ARKADIUSZEM PAŚNIKIEM

Zapraszamy na spotkanie autorskie z ks. Arkadiuszem Paśnikiem, pisarzem i terapeutą 9 września o godz. 17.00 do Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym.

6. ZAPISY DO WCZESNEJ KOMUNII ŚW.

Zapisy dzieci do Wczesnej Komunii Świętej odbędą się 18 września br., w godzinach od 18.00 do 19.00 w Domu Parafialnym na II piętrze.

7. PRÓBY SCHOLI LITURGICZNEJ „ANIMA SYMPHONIZANS”

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać i chcą się rozwijać do współtworzenia Scholi Liturgicznej „Anima Symphonizans”. Próby odbywają się w Niedziele o 17.30 w salkach Seminarium. Gorąco zapraszamy, a chętnych prosimy o kontakt z dyrygentem – Łukaszem Kurpasem.

8. RÓŻNE

• Zapraszamy w dzisiejszą niedzielę na nabożeństwo ku czci NSPJ o godz. 16.00.

• W każdą niedzielę zapraszamy o godz. 7.30 na Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny.

• Dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą w niedziele o godz. 9:30.

• Msza Św. oraz spotkanie dla katechetów odbędzie się we wtorek o godz. 18.30.

• W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo o nowe powołania w czwartek o 18.00

• Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która trwa nieustanie w dzień i w nocy przez cały tydzień.

•Kancelaria parafialna – czynna od poniedziałku do piątku: 10.00-12.00 i 16.00-18.00, w soboty i niedziele: nieczynne, sprawy pogrzebowe poza godzinami pracy kancelarii załatwiane są przez furtę klasztorną.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.

• Dyrekcja Niepublicznego Przedszkola Skrable, mieszczącego się przy ul. Szafirowej 5 w Katowicach informuje, że można jeszcze zapisać dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Przedszkole znajduje się w spokojnym i bezpiecznym miejscu. Oferta zajęć dostosowana jest do potrzeb i zainteresowań dzieci, a małe i kameralne grupy umożliwiają indywidualne podejście do każdego dziecka. Przedszkole zapewnia także pomoc psychologiczo-pedagogiczną zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Więcej informacji na stronie www.przedszkoleskrable.pl a także u dyrekcji przedszkola.