Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3.12.2023r. – 10.12.2023r.

1. RORATY

Dziś rozpoczynamy czas Adwentu. Zapraszamy na roraty: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:30, dorosłych w każdy poniedziałek o godz. 21:00.

2. KANCELARIA W UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

Kancelaria w piątek 8.12.2023r. będzie nieczynna.

3. ŚWIĄTECZNY KIERMASZ KOŁA ROBÓTEK RĘCZNYCH

Zapowiedziany kiermasz organizowany przez Koło robótek ręcznych, rozpocznie się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 8:00 w korytarzu przy furcie klasztornej i będzie trwał aż do wyczerpania rękodzieł. Dochód będzie przeznaczony na misje franciszkańskie.

4. KONCERT PIEŚNI O ŚW. BARBARZE

„Miejski Dom Kultury „Ligota” serdecznie zaprasza na koncert „Pieśni o św. Barbarze”, który odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 17.30 przy ołtarzu św. Barbary w naszej Bazylice. Wystąpi Koło Miłośników Śląskiej Pieśni im. Janiny i Adolfa Dygaczów. W programie koncertu znajdą się pieśni religijne i powszechne z okresu od XVIII wieku do drugiej połowy XX w. ze zbiorów Adolfa Dygacza, związane z kultem świętej Barbary. Koncert dedykowany jest górnikom i ich rodzinom.

5. KOLĘDA – ZAPISY

Drodzy Parafianie, pragniemy jak co roku odwiedzić Wasze domy z tradycyjną kolędą. Chcemy zaprosić Was do wspólnej modlitwy i rozmowy. Kierując się troską o tych, którym rzeczywiście zależy na spotkaniu z duszpasterzem, w naszej parafii postanowiliśmy na stałe wprowadzić kolędę w formie zapisów.

Na kolędę można się zapisać:

  • poprzez wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego,
  • osobiście wrzucając kartę z danymi do skarbony z tyłu bazyliki,
  • zostawiając kartę z danymi na furcie klasztornej,
  • telefonicznie dzwoniąc na furtę.

Zapisy przyjmowane są do 20 grudnia 2023 r. Porządek odwiedzin kolędowych zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablotkach 23 grudnia 2023 r.

Planowany początek kolędy to 2 stycznia 2024 r. Kolędę w tygodniu rozpoczynać będziemy o godzinie 16:00, w soboty i niedzielę natomiast o godzinie 14:00.

Prosimy również o poinformowaniu osób z sąsiedztwa, które ze względu na wiek, czy inne niedogodności, mogą nie dowiedzieć się o potrzebie zapisów.

6. ŻŁÓBEK PANEWNICKI

Ze względu na budowę żłóbka Msza Święta w tygodniu o godz. 12:00 oraz wszystkie pogrzeby będą celebrowane w krypcie bazyliki.

7. MSZA ŚW. W INTENCJI GÓRNIKÓW I ICH RODZIN

W poniedziałek 4 grudnia przypada wspomnienie św. Barbary, o godz. 8:00 odprawimy Mszę Świętą w intencji żyjących i zmarłych górników oraz ich rodzin.

8. I CZWARTEK MIESIĄCA – NABOŻEŃSTWO O POWOŁANIA

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, na nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne zapraszamy o godz. 18.00 do Bazyliki.

9. UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

W piątek 8 grudnia będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy Świętych będzie jak w dzień powszedni. Na dodatkową Mszę Św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci z rodzicami. W tym dniu nie będzie Mszy Św. roratniej.

10. RÓŻNE

• Z okazji X rocznicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej parafii można dziś po Mszach Św. przed Bazyliką zaopatrzyć się w kalendarz na rok 2024. Myśli świętych dotyczące adoracji oraz świadectwo uświadamiają wartość i piękno spotkania z Bogiem na adoracji.

• Opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” są już dostępne na furcie klasztornej. Furta będzie otwarta także w niedziele: 3, 10, 17 i 24 grudnia w godzinach od 7.30 do 15.

• W II Niedzielę Adwentu będziemy mogli wesprzeć Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z przodu bazyliki będzie umieszczona skarbonka na wspomniany cel.

• Zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który jest czynny w każdą niedzielę od godziny 9.00 do 13

• W przyszłą niedzielę pomiędzy Mszami świętymi na furcie klasztornej będzie można zgłosić się do wolontariuszy DKMS i pomóc osobom cierpiącym na białaczkę.

Wystarczy wypełnić formularz, pobrać bezboleśnie wymaz z policzka i czekać na znalezienie swojego bliźniaka genetycznego. W ten sposób można stać się potencjalnym dawcą szpiku. Więcej informacji u wolontariuszy oraz na plakatach.

• „Informujemy, że nasza parafia włącza się w kampanię Prezydenta i Urzędu Miasta Katowice „DO ZOBACZENIA”. Celem tej inicjatywy jest troska o bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza w okresie ograniczonej widoczności. Z tyłu bazyliki można zabrać wyłożone na ławkach odblaski.

• W dniach od 6 do 13 maja 2024 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.