Ogłoszenia parafialne 30.01-06.02.2022 r.

1. Dziękujemy o. Syrachowi za wygłoszoną homilię.

2. Dzisiaj o godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. W środę 2 lutego będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem gromnic będą celebrowane jak w dzień powszedni.

5. Od środy po Mszy Świętej o godz. 9:00 odprawiać będziemy nowennę przed wspomnieniem NMP z Lourdes.

6. Także w środę przypada XXVI Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Zebrana kolekta zostanie przeznaczona na utrzymanie klasztorów kontemplacyjnych naszej archidiecezji. W tym dniu kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. W czwartek 3 lutego będziemy wspominali św. Błażeja, patrona w chorobach gardła. Po każdej Mszy Świętej zostanie udzielone błogosławieństwo przewidziane na tę okazję.

8. W sobotę 5 lutego przypada wspomnienie św. Agaty, męczennicy. Na Mszach Świętych o godz. 9:00, 12:00 i 18:30 poświęcimy przyniesioną sól oraz chleb.

9. Także w sobotę o godz. 18:30 zapraszamy na Mszę Świętą rozpoczynającą XXV Wieczór Uwielbienia.

10. Od czwartku do soboty włącznie, w godz. od 10:00 do 17:00, będzie miał miejsce demontaż naszego panewnickiego żłóbka. Prosimy osoby chętne o pomoc w rozbiórce. W tych dniach Msza Święta o godz. 12:00 oraz pogrzeby będą celebrowane w krypcie bazyliki.

11. Żłóbek panewnicki szczyci się ponad stuletnią historią. Chcemy ją „opisać” w formie albumu ze zdjęciami naszej stajenki, szczególnie tymi od 1908 do 2000 roku. Uprzejmie prosimy osoby, które posiadają takie zdjęcia, o przyniesienie ich na furtę klasztorną w kopercie podpisanej nazwiskiem, z adresem zamieszkania i numerem kontaktowym, co zabezpieczy zwrot zdjęć do właściciela.

12. Ze względu na aktualną sytuację sanitarną został zmieniony plan spotkań kandydatów do bierzmowania. Druga grupa kandydatów wraz z rodzicami będzie miała Mszę Świętą w środę o godz. 19:15 w bazylice.

13. W czasie ferii zimowych organizujemy dwa wyjazdy w góry: 16 i 23 lutego. Szczegółowe informacje dostępne są na furcie klasztornej, tam też przyjmowane są zapisy.

14. Przypominamy o majowej pielgrzymce śladami św. Ludwika, Króla do Francji.

15. Prosimy, aby korzystać ze strony internetowej parafii, ponieważ tam znajdują się szczegóły wszystkich proponowanych wydarzeń.

Parafianom i obecnym gościom z serca życzymy – wszystkiego Bożego.