OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.04.2023 r. – 7.05.2023 r.

1. WCZESNA KOMUNIA ŚWIĘTA

Dzisiaj o godz. 15.45 swoje nabożeństwo mają dzieci, które przyjęły w naszej parafii Wczesną Komunię Świętą.

2. NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Przez cały maj nabożeństwo majowe o godz. 18:00 oraz Msza Święta wieczorna, o ile pogoda pozwoli, od poniedziałku do piątku będą odprawiane przy grocie, o czym będzie informować tablica umieszczona przed bazyliką.

3. UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI

Uroczystość NMP Królowej Polski będziemy obchodzili w środę 3 maja. Msze Święte będą odprawiane według porządku niedzielnego. W tym dniu rozpoczniemy celebracje Mszy Świętej w niedzielę i uroczystości o godz. 10:30 przy grocie lourdzkiej.

4. MSZA SZKOLNA DLA DZIECI

Zapraszamy dzieci z rodzicami na Mszę św. szkolną w piątek o godz. 17.00.

5. DROGA KRZYŻOWA NA KALWARII W PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA

W piątek zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej na Kalwarii, początek o godz. 16.30 w Bazylice.

6. GODZINY OTWARCIA KANCELARII PARAFIALNEJ W BIEŻĄCYM TYGODNIU

Kancelaria parafialna będzie nieczynna od 1 do 3 maja, a w terminie 4-5 maja otwarta będzie w porządku wakacyjnym (w czwartek 4 maja od 10.00 do 12.00, a w piątek 5 maja od 16.00 do 18.00). Sprawy pogrzebowe prosimy załatwiać przez furtę klasztorną.

7. SPOTKANIE WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na miesięczne spotkanie, które odbędzie się w sobotę 6 maja. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 9.00, następnie różaniec i spotkanie w Domu Parafialnym.

8. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W przyszłą niedzielę o godz. 9:30 i 11:00 będziemy przeżywali uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Ze względu na rezerwację miejsc w bazylice prosimy o wybór innej Mszy Świętej.

9. RÓŻNE

• W tym tygodniu obchodzimy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca.

• Następna Msza Św. w języku łacińskim zostanie odprawiona w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego o godz. 11.00.

• Na korytarzu przy furcie w dalszym ciągu można zostawiać resztki świec, które zostaną przetopione w celu zrobienia świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy.

• Dnia 14 marca 2023r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023r. do 2 lutego 2024r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.