Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 30.07.2023 r. – 6.08.2023 r.

1.  ODPUST PORCJUNKULI

We środę 2 sierpnia obchodzimy Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni.

O godz. 12:00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z udziałem Tercjarzy z całego Regionu – po Mszy św. część chwalebna różańca św. na Kalwarii. Początek przy Trzech Krzyżach.

Zapraszamy tego dnia także na pozostałe obchody różańcowe na Kalwarii: 

  • po Mszy św. o 9.00 na część bolesną (rozpoczęcie przy krzyżu misyjnym) 
  • o godz. 17.30  na część radosną (rozpoczęcie przy grocie, zakończenie w bazylice Mszą św. o 18.30). 

Odpust zupełny porcjunkuli można zyskać przez nawiedzenie bazyliki i równoczesne odmówienie Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… i dowolnej modlitwy na intencję Ojca świętego. Jak przy każdym odpuście wymagane są  ponadto: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

2. I CZWARTEK, I PIĄTEK, I SOBOTA MIESIĄCA

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Zapraszamy na nabożeństwa: o nowe powołania w czwartek o 18.00 i do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

W piątek zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej na Kalwarii, początek o godz. 16.30 w Bazylice.

3. PIELGRZYMKA KOBIET DO PIEKAR ŚL.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Zapraszamy na nabożeństwa: o nowe powołania w czwartek o 18.00 i do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.

W piątek zapraszamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej na Kalwarii, początek o godz. 16.30 w Bazylice.

4. RÓŻNE

• Na nieszpory niedzielne zapraszamy o godz. 16.00.

2 sierpnia swoje imieniny obchodzi br. Euzebiusz. Msza Święta w jego intencji o 7:30.

Przypominamy, że w okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna:

  • w poniedziałek, środę i piątek – od 16:00 do 18:00,
  • we wtorek i czwartek – od 10:00 do 12:00.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.