Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.07-7.08.2022

  1. Na NIESZPORY NIEDZIELNE zapraszamy dziś o godz. 16.00.
  2. We wtorek 2. sierpnia obchodzimy ŚWIĘTO NMP ANIELSKIEJ Z PORCJUNKULI. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. O godz. 12:00 Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z udziałem Tercjarzy z całego Regionu – po Mszy św. część chwalebna różańca św. na Kalwarii. Początek przy Trzech Krzyżach.
    Zapraszamy tego dnia także na pozostałe obchody różańcowe na Kalwarii: po Mszy św. o 9.00 na część bolesną (rozpoczęcie przy krzyżu misyjnym) i o godz. 17.30  na część radosną (rozpoczęcie przy grocie, zakończenie w bazylice Mszą św. o 18.30).
  3. Odpust zupełny porcjunkuli można zyskać przez nawiedzenie bazyliki i równoczesne odmówienie Ojcze nasz…, Wierzę w Boga… i dowolnej modlitwy na intencję Ojca świętego. Jak przy każdym odpuście wymagane są ponadto: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św. i wolność od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
  4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. Zapraszamy na nabożeństwa: o nowe powołania w czwartek o 18.00 i do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek o godz. 18.00.
  5. Msza św. w intencji br. Edmunda z okazji imienin zakonnych w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
  6. Na furcie klasztornej przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich w niedzielę 21 sierpnia.
  7. W 56 roku życia i 22 roku kapłaństwa zmarł O. Nikodem Stanuch, który w latach 2004-2012 posługiwał w Starych Panewnikach. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 1 sierpnia o godz. 10.00 w bazylice. Wyprowadzenie z kaplicy Szymona o 9.45, a przedtem modlitwa różańcowa za zmarłego o 9.15. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!