Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne 31.10-07.11.2021 r.

O godz. 15.45 zapraszamy na ostatnie nabożeństwo różańcowe. Prosimy, by dzieci, które uczestniczyły w modlitwie różańcowej przyniosły na nie plansze ze zbieranymi obrazkami oraz karteczki z intencjami, w których się modlą. Po nabożeństwie przed bazyliką urządzimy symboliczne wysłanie naszych modlitw do nieba.

Informujemy, że Dekretem metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca na prośbę O. Prowicjała Antonina Brząkalika z dniem 1 listopada br., posługę administratora naszej parafii obejmie O. Witosław Jerzy Sztyk OFM.

W poniedziałek obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. O godz. 15:00 odprawimy NIESZPORY ŚWIĄTECZNE. Po nich z Bazyliki wyruszy PROCESJA NA CMENTARZ, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo za zmarłych przy 5 stacjach. Kolekta w Uroczystość Wszystkich Świętych przeznaczona jest na ogrzewanie Bazyliki.

Parafia w Starych Panewnikach informuje, że tam procesja na cmentarz odbędzie się po Nieszporach, które rozpoczną się o 15.30.
Zarząd katowickiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich informuje, że w dniu 1. listopada jego wolontariusze przeprowadzą na cmentarzu kwestę na ratowanie zabytków na Cmentarzu Łyczakowskim i Janowskim we Lwowie oraz świąteczną pomoc dla rodaków na Kresach.

We wtorek przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH – DZIEŃ ZADUSZNY. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Będą jeszcze dodatkowe Msze św. recytowane o godz. 10.00, 10.30, 11.00 i 11.30. oraz o 17.00. KANCELARIA PARAFIALNA W TYM DNIU BĘDZIE NIECZYNNA.

  • 1) Odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się, choćby tylko w myśli, za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.
  • 2) Odpust zupełny związany z dniem 2 listopada, ustanowiony na Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
  • 3) Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.

Nabożeństwa za zmarłych w naszej bazylice będą odprawiane od 2 do 8 listopada w tygodniu o 18.00 a w niedzielę o 16.00. Msze św. za zmarłych zalecanych w wypominkach w tygodniu będą o 18.30, a w niedzielę o 20.00. Wypominki będą odczytywane pół godziny przed nabożeństwami za zmarłych. WYPOMINKI ZA ZMARŁYCH oraz ofiary z nimi związane można składać do specjalnej skarbony w bazylice lub w tygodniu przy furcie klasztornej.

Msza św. w int. O. Olgierda z okazji imienin zakonnych w czwartek o godz. 18.30.

W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca – zapraszamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej.

Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w sobotę na miesięczne spotkanie w Domu Parafialnym o godz. 8.00 i na Mszę św. w bazylice o godz. 9.00 oraz wspólny Różaniec po Mszy św. Z tyłu bazyliki a w tygodniu na furcie jest do nabycia bieżący numer Gościa Niedzielnego. Zachęcamy także do zabrania ulotki na temat ks. Jana Machy, do którego beatyfikacji się zbliżamy.

W związku ze wzmożonym w tych dniach ruchem samochodów wokół naszej bazyliki, prosimy, by korzystać także z otwartej bramy na kalwarii od ulicy Franciszkańskiej, a wyjeżdżając na ulicę Panewnicką skręcać w prawo.

Wszystkim wiernym nawiedzającym naszą Bazylikę życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!