Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 31.12.2023r. – 7.01.2024r.

1. ZAKOŃCZENIE ROKU KALENDARZOWEGO

Dziś o godz. 16:00 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-błagalne. Po nabożeństwie o godz. 16:30 odprawimy Mszę Świętą dziękczynną za kończący się rok kalendarzowy. Dzisiaj nie będzie Mszy Świętej o godz. 20.00

2. NOWY ROK

1 stycznia będziemy świętowali Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz 57 Światowy Dzień Pokoju. Nowy Rok 2024 przywitamy Mszą Świętą o północy. O godz. 11:00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji o. Mieczysława z okazji imienin zakonnych.

3. JUBILEUSZ GRECCIO – ODPUST ZUPEŁNY

Z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka w naszej bazylice można uzyskać odpust zupełny pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., wyznanie wiary, modlitwa na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.

4. PIERWSZY CZWARTEK, PIĄTEK I SOBOTA MIESIĄCA

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy dzieci na Mszę Św. szkolną w piątek o godz. 17.00. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy również do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej na Kalwarii, początek o godz. 16.30 w Bazylice.

5. OBJAWIENIE PAŃSKIE

W sobotę 6 stycznia będziemy obchodzić Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte będą celebrowane jak w każdą niedzielę.

6. PRZEDSTAWIENIE: „PEWNEGO RAZU W GRECCIO”

W sobotę 6 stycznia i w niedzielę 7 stycznia zapraszamy do Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym na przedstawienie pt.: „Pewnego razu w Greccio”, przygotowane przez młodzież z Franciszkańskiego Centrum Trzej Towarzysze w Chorzowie. Przedstawienie będzie można oglądać 6 stycznia o g. 13:45 i 15:15 oraz 7 stycznia o g. 12:30, 15:15 i 18:15.

7. KOLĘDNICY MISYJNI

W niedzielę 7 stycznia po Mszach Św. o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 jak co roku Kolędnicy Misyjni z naszej parafii wystąpią z krótkim programem
i kolędowaniem, by pomagać swoim rówieśnikom w ramach Ogólnopolskiej Akcji Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. W tym roku wszystkie zebrane ofiary zostaną przekazane dla dzieci z Kolumbii.

8. ADORACJE PRZEZ ŻŁÓBKIEM

Trwają adoracje przy żłóbku Pana – przypominamy, że szczegółowy plan adoracji można znaleźć na plakatach i stronie internetowej parafii.

  • W piątek 5 stycznia o godz. 10:00 – Szkoły katolickie.
  • W sobotę 6 stycznia o godz. 16:30 zgromadzi się Międzynarodowy Ruch Duchowości Małżeńskiej „Equipes Notre Dame”.
  • W niedzielę 7 stycznia o godz. 14:00 Domowy Kościół Archidiecezji katowickiej, a o 16:30 Adoracja kobiet i dziewcząt.

9. KOLĘDA – ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE

Dziękujemy za zaproszenie na kolędę i uprzejmie prosimy, aby rodziny, które nas zaprosiły, zapoznały się z jej planem, który można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz w gablotkach. Kolędę rozpoczynamy 2 stycznia.

10. MUZEUM MISYJNE

Muzeum Misyjne będzie otwarte w dniach 31.12.2023, 01.01., 06.01., 07.01.2024. w godzinach od 10:00 do 16:00. W Nowy Rok od 12:00 do 16:00. 

11. RÓŻNE

• Kancelaria parafialna od stycznia będzie czynna: poniedziałek, środa i piątek 16.00-18.00 oraz wtorek i czwartek 10.00-12.00

• Od 25 grudnia zapraszamy do zwiedzania stajenki w Bazylice oraz ruchomego żłóbka i żywej szopki w ogrodzie klasztornym.

• Od 24 grudnia do 7 stycznia Msza Św. w niedzielę i uroczystości o godz. 11.00 będzie odprawiana w języku polskim.

• Na furcie klasztornej można składać resztki świec, które zostaną przekazane dla żołnierzy na Ukrainę.

• W dniach od 6 do 13 maja 2024 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.