Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4.06.2023 r. – 11.06.2023 r.

1. NIEBO W GĘBIE!

Wszystkim darczyńcom za hojność w ubiegłym tygodniu podczas zbiórki „Niebo w gębie” bardzo gorąco dziękujemy.

Dzisiaj zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który będzie czynny dla Was od godziny 11.00 do 16.00.

2. NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE

Na nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszamy dziś o godz. 16.00, a w tygodniu o godz. 18.00.

3. BOŻE CIAŁO

W czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św. jak w niedzielę (z pewnymi wyjątkami: nie będzie Mszy Św. o godz. 10.30 w grocie i o godz. 11.00 w Bazylice). Z procesją eucharystyczną wyjdziemy na ulice naszej parafii po Mszy o 9.30, którą odprawimy w bazylice. Procesja przejdzie ulicami Panewnicką, Wileńską, Śląską, Medyków, Panewnicką na Plac klasztorny.

Prosimy by w miarę możności nie parkować samochodów na trasie procesji w sposób utrudniający jej przejście. Prosimy także parafian o udekorowanie okien i domów.

W Bazylice jest wystawiona skarbona, do której można złożyć ofiarę na kwiaty do ołtarzy na trasie procesji Bożego Ciała. 

Prosimy wszystkich, którzy mają taką możliwość, o przynoszenie na furtę klasztorną płatków kwiatowych dla dzieci uczestniczących w procesji, także podczas dni oktawy.

Zapraszamy dzieci do udziału w procesji Bożego Ciała w strojach śląskich, zgłoszenia i przymiarki w kawiarence parafialnej w godzinach otwarcia.

4. PROCESJE EUCHARYSTYCZNE W OKTAWIE BOŻEGO CIAŁA

W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne będą się odbywały w tygodniu po nabożeństwie i Mszy św. wieczornej na Placu Klasztornym, natomiast w niedzielę w czasie nabożeństwa o godz. 16.00

5. ŚWIĘCENIA PREZBITERATU I DIAKONATU

Święcenia prezbiteratu i diakonatu alumnów naszego seminarium odbędą się w naszej bazylice w najbliższą sobotę 10 czerwca o godz. 10.00. Wśród nich święcenia prezbiteratu przyjmie nasz parafianin br. Olaf Setlak oraz duszpasterz parafialny br. Szczepan Müller. Prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń.

Msza Św. o godz. 12.00 w tym dniu zostanie odprawiona w krypcie.

6. PRYMICJE BR. OLAFA

Br. Olaf odprawi swoją Mszę Prymicyjną w niedzielę 11 czerwca o godz. 11.00.

7. PIKNIK RODZINNY W OGRODZIE KLASZTORNYM

Zapraszamy rodziny z dziećmi na piknik rodzinny, który odbędzie się 17 czerwca 2023 r. w ogrodzie klasztornym. Piknik rozpoczniemy o godz. 15:00, planowany koniec ok. godz. 19.00. W programie: gry i zabawy dla najmłodszych, oraz ognisko.
Chcemy w tym dniu przede wszystkim razem się spotkać i miło wspólnie spędzić czas. Formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie internetowej ma nam pomóc ustalić przybliżoną liczbę uczestników, aby móc lepiej się przygotować.

8. RÓŻNE

• W Boże Ciało oraz w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna. Sprawy pogrzebowe prosimy załatwiać w piątek przez furtę klasztorną.

• W Boże Ciało furta klasztorna będzie zamknięta.

• Na korytarzu przy furcie w dalszym ciągu można zostawiać resztki świec, które zostaną przetopione w celu zrobienia świec okopowych dla ukraińskich żołnierzy.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.