Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4.12.-11.12.2022 R.

Obchody liturgiczne tygodnia:
w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,
w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

1. Z racji na I niedzielę miesiąca zapraszamy o godz. 16.00 na nabożeństwo ku czci NSPJ.

2. Zapowiedziany kiermasz organizowany przez Koło robótek ręcznych, rozpocznie się dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 8:00 w korytarzu przy furcie klasztornej i będzie trwał aż do wyczerpania rękodzieł. Dochód będzie przeznaczony na zakup nowego pieca w Domu Parafialnym.

3. „Miejski Dom Kultury „Ligota” serdecznie zaprasza na koncert „Pieśni o św. Barbarze”, który odbędzie się w dzisiejszą niedzielę o godz. 17.30 przy ołtarzu św. Barbary w naszej Bazylice. Wystąpi Koło Miłośników Śląskiej Pieśni im. Janiny i Adolfa Dygaczów oraz Zygmunt Pinkawa – akordeon. W programie koncertu znajdą się pieśni religijne i powszechne z okresu od XVIII wieku do lat 30. XX wieku ze zbiorów Adolfa Dygacza. Pieśni w swej treści nawiązują do żywota św. Barbary oraz jej opieki nad górniczą bracią.

4. Archidiecezja katowicka prosi o zbiórkę na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z przodu bazyliki przygotowaliśmy skarbonkę na wspomniany cel.

5. Dziękujemy z serca za podarowaną żywność w ramach piątkowej i sobotniej akcji „Tak! Pomagam” w sklepach sieci Biedronka.

6. Ze względu na budowę żłóbka, którą rozpoczynamy w poniedziałek, Msza Święta o godz. 12:00 oraz wszystkie pogrzeby będą celebrowane w krypcie bazyliki. Zapraszamy osoby chętne które chciałyby się zaangażować w pomoc przy budowie.

7. W czasie Adwentu zapraszamy na roraty: dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 18:30, dorosłych w każdy poniedziałek o godz. 21:00.

8. W czwartek 8 grudnia będziemy obchodzili Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy Świętych będzie jak w dzień powszedni. Na dodatkową Mszę Św. o godz. 17.00 zapraszamy dzieci z rodzicami. W tym dniu nie będzie Mszy Św. roratniej.

9. W przyszłą niedzielę 11 grudnia o godz. 17.30 zapraszamy na koncert organowy z okazji 200 rocznicy urodzin Cesara Francka.

10. Opłatki wigilijne oraz świece „Caritas” są dostępne na furcie klasztornej. Furta będzie otwarta w niedziele: 4, 11 i 18 grudnia.

11. W związku z awarią pieca w Domu Parafialnym, zostaliśmy zmuszeni do zakupienia nowego. Kolekta przeznaczona na ten cel będzie zbierana w następną niedzielę 11 grudnia. Już dzisiaj dziękujemy za wasze wsparcie.

12. Z tyłu bazyliki dostępny jest nowy numer Głosu św. Ludwika.

13. Parafia w Starych Panewnikach organizuje autokarową pielgrzymkę po sanktuariach Europy m.in. do Fatimy, Lourdes, Lizbony, La Salette, Ars i innych sanktuariów, w dn. od 16 do 29 kwietnia 2023r. Szczegóły na stronie internetowej parafii lub na plakacie.

14. Drodzy Parafianie, pragniemy jak co roku odwiedzić Wasze domy z tradycyjną kolędą. Chcemy zaprosić Was do wspólnej modlitwy i rozmowy.
Kierując się troską o tych, którym rzeczywiście zależy na spotkaniu z duszpasterzem, nasza parafia postanowiła na stałe wprowadzić kolędę w formie zapisów.
Nie przewidujemy również tzw. Mszy Św. kolędowych, które swoją rolę spełniły podczas pandemii.
Na kolędę można się zapisać poprzez wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego, a także osobiście wrzucając kartę z danymi do skarbony z tyłu bazyliki, albo zostawiając ją na furcie klasztornej. Można także zapisywać się telefonicznie dzwoniąc na furtę.
Formularz ten przeznaczony jest dla parafian, którzy należą do parafii św. Ludwika króla i WNMP w Katowicach Panewnikach. Zapisy przyjmowane są do 20 grudnia 2022 r. Porządek odwiedzin kolędowych zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii i w gablotkach 23 grudnia 2022 r. Planowany początek kolędy to 2 stycznia 2023 r. Kolędę w tygodniu rozpoczynać będziemy o godzinie 16:00, w soboty i niedzielę natomiast o godzinie 14:00.
Prosimy również o poinformowaniu osób z sąsiedztwa, które ze względu na wiek, czy inne niedogodności, mogą nie dowiedzieć się o potrzebie zapisów.

15. W dniach od 26 czerwca do 3 lipca 2023 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Medjugorie. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach w gablotach oraz na stronach mass mediów naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przy Furcie klasztornej.