OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5.11.2023 r. – 12.11.2023 r.

1. MSZE ŚW. I NABOŻEŃSTWA ZA ZMARŁYCH

Dzisiaj o godzinie 16:00 zapraszamy na nieszpory za zmarłych poprzedzone odczytaniem wypominek za zmarłych – Msza Święta w ich intencji zostanie odprawiona o godz. 20:00.

Od poniedziałku do środy zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych – o godz. 18:00, po których o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza Święta w ich intencji.

Wypominki za zmarłych oraz ofiary z nimi związane przyjmowane są do środy, można je składać do skarbony z tyłu bazyliki lub w tygodniu na furcie klasztornej.

2. NABOŻEŃSTWA KU CZCI ŚW. ANTONIEGO I ŚW. FRANCISZKA

Od 9 listopada nabożeństwa franciszkańskie we wtorek ku czci św. Antoniego i w czwartek ku czci św. Franciszka będą odprawiane po Mszy Św. wieczornej.

3. MSZA ŚW. W INTENCJI OJCZYZNY

W sobotę 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny oraz za poległych w jej obronie zostanie odprawiona o godz. 12:00.

4. SPEKTAKL MUZYCZNY – MARYJA w SPODKU

W tygodniu na furcie klasztornej są do nabycia bilety na spektakl muzyczny „Maryja”, który odbędzie się 15 listopada w katowickim Spodku. Ceny biletów od 50 zł do 140 zł. Szczegóły na stronie internetowej parafii.

5. PIELGRZYMKA ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

W dniach od 6 do 13 maja 2024 r. nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach oraz na stronie internetowej naszej parafii.

6. LEGION MARYI

Wspólnota Legionu Maryi zaprasza wszystkich chętnych na spotkania w sobotę o godz. 11.00 do Domu Parafialnego.

7.RÓŻNE

• Zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który jest czynny w każdą niedzielę od godziny 9.00 do 13

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.