Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6.08.2023 r. – 13.08.2023 r.

1.  DZIEŃ FATIMSKI

Z racji na przypadający w niedzielę 13 sierpnia Dzień Fatimski zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 16.00 oraz na Mszę św. o godz. 16.30 w intencji chorych i cierpiących. W tym dniu nie będzie procesji maryjnej z figurą na placu klasztornym.

2. ZBIÓRKA PRZYBORÓW SZKOLNYCH

Chcąc wspomóc mniej zamożne rodziny naszej parafii zwracamy się z prośbą o zakup przyborów szkolnych: zeszytów, kredek, piórników, farb i tym podobnych, które nasz zespół charytatywny rozdysponuje między potrzebujących. Przybory można zostawiać w tygodniu na furcie klasztornej.

3. PIELGRZYMKA KOBIET DO PIEKAR ŚL.

Na furcie klasztornej przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę kobiet
i dziewcząt do Piekar Śląskich, która odbędzie się w niedzielę
20 sierpnia br. Koszt przejazdu autokarem: 20 zł. Wyjazd z placu przy bazylice o godz. 7.00.

4. RÓŻNE

• Zapraszamy, z racji na pierwszą niedzielę miesiąca, na nabożeństwo ku czci NSPJ o godz. 16.00

• W poniedziałek 7 sierpnia swoje imieniny obchodzi br. Edmund, pełniący w naszym klasztorze posługę furtiana. Msza Święta w jego intencji o godz. 7:30.

• W piątek obchodzimy święto św. Klary z Asyżu.

Przypominamy, że w okresie wakacji kancelaria parafialna jest czynna:

  • w poniedziałek, środę i piątek – od 16:00 do 18:00,
  • we wtorek i czwartek – od 10:00 do 12:00.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.