OGŁOSZENIA PARAFIALNE 6.11.-13.11.2022 R.

Obchody liturgiczne tygodnia:
• we wtorek – wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota,
• w środę – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
• w czwartek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktor Kościoła,
• w piątek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa oraz Narodowe Święto Niepodległości,
• w sobotę – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

1. Drodzy Parafianie, pragniemy jak co roku odwiedzić Wasze domy z tradycyjną kolędą.
Chcemy zaprosić Was do wspólnej modlitwy i rozmowy.
Kierując się troską o tych, którym rzeczywiście zależy na spotkaniu z duszpasterzem, nasza parafia postanowiła na stałe wprowadzić kolędę w formie zapisów.
Nie przewidujemy również tzw. Mszy Św. kolędowych, które swoją rolę spełniły podczas pandemii.
Na kolędę można się zapisać poprzez wypełnienie internetowego formularza zgłoszeniowego, a także osobiście wrzucając kartę z danymi do skarbony z tyłu bazyliki, albo zostawiając ją na furcie klasztornej. Można także zapisywać się telefonicznie dzwoniąc na furtę.
Formularz ten przeznaczony jest dla parafian, którzy należą do parafii św. Ludwika króla
i WNMP w Katowicach Panewnikach. Zapisy przyjmowane są do 20 grudnia 2022 r. Porządek odwiedzin kolędowych zostanie umieszczony na stronie internetowej parafii
i w gablotkach 23 grudnia 2022 r. Planowany początek kolędy to 2 stycznia 2023 r. Kolędę w tygodniu rozpoczynać będziemy o godzinie 16:00, w soboty i niedzielę natomiast o godzinie 14:00.
Prosimy również o poinformowaniu osób z sąsiedztwa, które ze względu na wiek, czy inne niedogodności, mogą nie dowiedzieć się o potrzebie zapisów.

2. Dzisiaj o godzinie 16:00 zapraszamy na niedzielne nieszpory za zmarłych poprzedzone odczytaniem wypominek za zmarłych – Msza Święta w ich intencji zostanie odprawiona
o godz. 20:00. W poniedziałek i wtorek zapraszamy na nabożeństwa za zmarłych – o godz. 18:00, po których o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza Święta w ich intencji.

3. W piątek 11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny oraz za poległych w jej obronie zostanie odprawiona o godz. 12:00. W tym dniu furta i kancelaria parafialna będą nieczynne.

4. W sobotę o godz. 16:00, zapraszamy na Mszę Świętą z udziałem osób ubogich i potrzebujących oraz osób związanych z posługą charytatywną naszej parafii i klasztoru – kontynuacją wspólnej modlitwy będzie spotkanie przy ciepłym posiłku w Domu Parafialnym.

5. W przyszłą niedzielę w całym kościele obchodzić będziemy ustanowiony przez papieża Franciszka VI ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH.
W trosce o naszych Bezdomnych Braci i Siostry przeprowadzimy akcję: Otul dobrem Brata, Siostrę, polegającą na zbiórce zimowych kurtek i butów (damskich i męskich w różnych rozmiarach) oraz koców.
Kurtki, buty i koce będzie można składać w przygotowanych przez bazyliką kartonach, prosimy by przynoszone przez Państwa rzeczy były nowe lub w bardzo dobrym stanie.
Wszystkie zebrane rzeczy nasz franciszkański zespół charytatywny ofiaruje bezdomnym Braciom i Siostrom.
Przed bazyliką będzie się można także zaopatrzyć w jabłka i soki z Opactwa Cysterskiego w Szczyrzycu oraz nabyć „anielskie medale cegiełki” wykonane przez podopiecznych zespołu charytatywnego oraz młodzież.
Zebrane w ten sposób fundusze będą przeznaczone na cele charytatywne oraz na funkcjonowanie Domu Parafialnego.

6. Ponadto przyszła niedziela obchodzona jest w naszej archidiecezji jako Dzień Muzyki Liturgicznej. Na Mszy Św. o godz. 16.30 Chór św. Grzegorza będzie dziękował Bogu za 80 lat istnienia. Uroczystościom przewodniczyć będzie abp Adrian Galbas. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Z racji na przypadający w niedzielę 13 listopada Dzień Fatimski zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 16.00 oraz na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji chorych i cierpiących.

8. W dniach od 26 czerwca do 3 lipca 2023 r. nasza parafia organizuje wyjazd do Medjugorie. Pełny plan oraz koszty pielgrzymki znajdują się na plakatach w gablotach oraz na stronach mass mediów naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę przy Furcie klasztornej.

9. W niedzielę 13 listopada 2022 o godz. 17.00 w Auli św. Franciszka w Domu Parafialnym przy ul. Związkowej 20 rozpocznie się Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia istnienia Koła Miłośników Śląskiej Pieśni. Wystąpią: Koło Miłośników Śląskiej Pieśni z MDK „Ligota” oraz zaproszeni goście – Grzegorz Poloczek, Justyna Kwiatkowska, Ireneusz Osiecki, Michał Nit i Patryk Filipowicz. W czasie koncertu odbędzie się uroczyste nadanie Kołu imienia Janiny i Adolfa Dygaczów. Wstęp wolny.

Wszystkim parafianom i gościom dziękujemy za wspólną modlitwę w naszej bazylice
i życzymy po franciszkańsku Pokoju i Dobra!