OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8.01.2023 r. – 15.01.2023 r.

1.KOLĘDNICY MISYJNI

W dzisiejszą niedzielę 8 stycznia po Mszach Św. o 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 jak co roku Kolędnicy Misyjni z naszej parafii wystąpią z krótkim programem i kolędowaniem, by pomagać swoim rówieśnikom w ramach Ogólnopolskiej Akcji Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci. W tym roku wszystkie zebrane ofiary zostaną przekazane dla dzieci z Papui Nowej Gwinei.

2.DZIEŃ FATIMSKI

W piątek 13 stycznia, przypada Dzień Fatimski wg następującego porządku:
• 9.00 modlitwa różańcowa – część radosna,
• 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących z błogosławieństwem lourdzkim,
• 12.00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławieństwo dzieci, a następnie modlitwa różańcowa – część bolesna.
• 17:45 nabożeństwo różańcowe – część chwalebna,
• 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

3. ADORACJE PRZY ŻŁÓBKU

Trwają adoracje przy żłóbku Pana – przypominamy, że szczegółowy plan adoracji można znaleźć na plakatach i stronie internetowej parafii.
• W niedzielę 8 stycznia o godz. 14:00 Domowy Kościół Archidiecezji katowickiej, a o godz. 16.30 Adoracja kobiet i dziewcząt.
• W czwartek 12 stycznia o godz. 18.00 Adoracja Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego i Wyższego Seminarium Duchownego OFM
• W sobotę 14 stycznia o godz. 10.00 Adoracja Liturgicznej Służby Ołtarza; o godz. 11.30 Adoracja Żywego Różańca; o godz. 15.00 Adoracja Osób konsekrowanych
• W niedzielę 15 stycznia o godz. 15.00 Adoracja Dzieci wraz z rodzicami; o godz. 16.30 Adoracja mężczyzn i młodzieńców; o godz. 20.00 Adoracja środowiska akademickiego.

Zapraszamy do zwiedzania stajenki w Bazylice oraz ruchomego żłóbka i żywej szopki w ogrodzie klasztornym.

5. KANCELARIA PARAFIALNA

Kancelaria parafialna w czasie kolędowym i w czasie ferii (2.01.-2.02.2023) będzie czynna: poniedziałek, środa i piątek 16.00-18.00 oraz wtorek i czwartek 10.00-12.00

6. SIOSTRA ŚMIERĆ

5 stycznia w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie zmarł br. Zygmunt Moćko OFM. Szczegóły dotyczące pogrzebu śp. br. Zygmunta zostaną podane w późniejszym czasie, br. Zygmunt Adam Moćko OFM przeżył 49 lat, w zakonie 26, w kapłaństwie 21.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!