Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8.10.2023 r. – 15.10.2023 r.

1. NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE

O godz. 15.45 zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe. Przez cały październik w tygodniu odmawiamy Różaniec po Mszy św. o godz. 9.00 oraz wieczorem o godz. 17.45. 

2. SAKRAMENT BIERZMOWANIA

Zakończyliśmy zapisy do grona kandydatów do bierzmowania. Spotkanie organizacyjno – informacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania odbędzie się we wtorek 10 października o godz. 18.30 w Auli św. Franciszka (Dom Parafialny). Natomiast pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w środę 18 października o godz. 18.30.

3. DZIEŃ FATIMSKI

W piątek 13 października, przypada ostatni Dzień Fatimski w br. wg następującego porządku:

  • 00 modlitwa różańcowa – część radosna,
  • 9:30 Msza św. w intencji chorych i cierpiących z błogosławieństwem lourdzkim,
  • 00 Msza św. w intencji Dzieci oraz uczestników Dnia Fatimskiego. Na koniec Mszy św. błogosławieństwo dzieci, a następnie modlitwa różańcowa – część bolesna.
  • 17:45 nabożeństwo różańcowe – część światła,
  • 18:30 Msza św. na zakończenie Dnia Fatimskiego.

Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej na placu bazylikowym zakończona nieszporami maryjnymi w bazylice. Prosimy o przyniesienie świec na procesję.

4. KONCERT ORGANOWY LAUREATÓW 

W sobotę 14 października o godz. 16.30 w Bazylice, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Młodych Laureatów Konkursów Muzycznych odbędzie się koncert organowy z udziałem Laureatów XXI Międzynarodowego Konkursu Organowego im. Petra Ebena w Opawie. Wystąpią: Mariusz Kozieł – organy, oraz Mariusz Wycisk – organy. Koncert poprowadzi Barłomiej Barwinek. Szczegóły na plakatach.

5. PANEWNICKI WIECZÓR UWIELBIENIA

Zapraszamy w sobotę 14 października na XXXII Panewnicki Wieczór Uwielbienia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.30.

6. KAWA I CIASTO W STARYM REFEKTARZU

Od niedzieli 15 października zapraszamy na kawę i ciasto do Starego Refektarza, który będzie czynny w każdą niedzielę od godziny 9.00 do 13.00.

7. CHÒR ŚW. GRZEGORZA

Nasz bazylikowy Chór św. Grzegorza serdecznie zaprasza do wspólnego śpiewu. Próby odbywają się w każdy poniedziałek i środę w godzinach od 18.00 do 19.30 w salce chóru nad FODĄ.

8. DOROSŁA LITURGICZNA SŁUŻBA OŁTARZA

Pragniemy w naszej parafii poszerzyć wspólnotę służących przy ołtarzu Chrystusa. Bycie ministrantem nie jest tylko dla najmłodszych. Zaproszenie kierujemy dla byłych ministrantów, a dzisiaj już ojców, osób wolnych, a może i dziadków, z naszej parafii oraz dla tych mężczyzn, którzy sympatyzują z naszą bazyliką. Spotkanie organizacyjne: 20 października o 20:00 w Domu Parafialnym. Obecność na spotkaniu organizacyjnym nie wiąże się z włączeniem w grupę. Zapraszamy i odwagi! 

11. WIECZÓR FILMOWY

Zapraszamy na Wieczór Filmowy we wtorek 24 października o godz. 16.30 do Domu Parafialnego. Na film pt. Ulmowie – błogosławiona rodzina.

12. RÓŻNE

• Dzieci z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą w niedziele o godz. 9:30.

• W poniedziałek swoje imieniny obchodzi br. Abraham. Msza Święta w jego intencji o godz. 6.45.

• Zgodnie z prośbą Konferencji Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii tradycyjnie przeprowadzi przed bazyliką zbiórkę na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które wspiera zdolną, a ubogą młodzież
w naszym kraju.

• W nowym roku akademickim działające przy naszym klasztorze Franciszkańskie Duszpasterstwo Akademickie – FODA zaprasza studentów do udziału w spotkaniach pozwalających pogłębić wiarę i poznać ciekawych przyjaciół.

• Serdecznie zapraszamy dzieci od 7 roku życia, uczniów szkoły podstawowej, do Świetlicy Parafialnej św. Franciszka. Świetlica będzie czynna od 2 października, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 14 do 18 – w budynku Domu Parafialnego, przy ul. Związkowej 20. Zapewniamy wspólne odrabianie lekcji, kreatywne i wesołe spędzanie czasu, zabawy grupowe, ruchowe i integracyjne, a wszystko to w radosnym duchu franciszkańskim.

• Dnia 14 marca 2023 r. Penitencjaria Apostolska udzieliła przywileju odpustu zupełnego na czas od 25 marca 2023 r. do 2 lutego 2024 r. dla bazyliki w Katowicach-Panewnikach z racji na 800-lecie pierwszej stajenki zbudowanej przez św. Franciszka. Odpust zupełny można zyskać pod zwykłym warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Wyznania Wiary, Ojcze Nasz i modlitwę na intencje Papieża) oraz odmawiając modlitwę jubileuszową do Dzieciątka Jezus, której teksty wyłożone są przy ołtarzu św. Franciszka.