Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Bieżące sprawy

Paczka dla Ukrainy

„Paczka dla Ukrainy”

W odpowiedzi na inwazję Rosji na Ukrainę ruszyła akcja Caritasu „Paczka dla Ukrainy”, do której chcemy się włączyć. Skala kryzysu humanitarnego rośnie z każdą minutą. Brakuje żywności, środków higienicznych, opatrunków. Kobiety z dziećmi czekające wiele godzin w kolejce do przejścia granicznego nie mają co dać dzieciom do jedzenia. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne, Szkolne Koła Caritas. Paczki trafią do rodzin na Ukrainie, bądź bezpośrednio do uchodźców z Ukrainy, którzy nie posiadają środków do życia.

Paczkę należy przygotować według konkretnej listy 34 produktów, pokazanych na zdjęciu.

Prosimy o zakupienie wyłącznie wskazanych produktów, umieszczenie ich w kartonowym pudle o wymiarach najlepiej: 53 cm (szerokość) x 40 cm (głębokość) x 26 cm (wysokość). Masa paczki powinna wynosić max. 16-18 kg. Do paczki wkładamy również list napisany po ukraińsku, którego treść jest do pobrania ze strony internetowej Caritas jest dostępna na stronie diecezjalnej Caritas: https://katowice.caritas.pl. Kartony powinny być wytrzymałe i zamykane od góry. Prosimy o ich niezaklejanie.

Gotowe kartony przekazujemy na furtę klasztorną. Akcja będzie trwała aż do odwołania. Z serca dziękujemy.

Franciszkanie z Panewnik

Paczka dla Ukrainy_opis Paczka dla Ukrainy_List po polsku

Paczka dla Ukrainy_opis

Pomoc dla Ukrainy_Excel_Produkty