Msze Święte

W niedziele i uroczystości:
  • 5:30
  • 6:30
  • 8:00
  • 9:30
  • 11:00
  • 12:30
  • 14:00
  • 16:30
  • 18:30
  • 20:00

(Od maja do września przy grocie o 10:30)

W dni powszednie:
  • 6:00
  • 6:45
  • 7:30
  • 8:00
  • 9:00
  • 12:00
  • 18:30
Msze święte w inne dni

Spowiedź

W bazylice:
Poniedziałek - piątek

9:30 - 12:00
15:00 - 17:30

Sobota

9:30 - 12:00

W krypcie bazyliki:
codziennie podczas
wszystkich mszy św.
W soboty

15:00 - 19:00

w niedziele:

5:30 - 14:30
16:00 - 20:30

Więcej szczegółów
Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia

Parafialna Rada Duszpasterska – Wybory 2017

W niedzielę 18 czerwca odbyły się wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Spośród 14 zgłoszonych kandydatów wybranych zostało osiem osób, które przez najbliższą pięcioletnią kadencję będą zasiadać w Radzie.

Poszczególni kandydaci uzyskali następującą liczbę głosów:

1. APTEKORZ Krzysztof – 71
2. GRUDZIŃSKI Tomasz – 44
3. JAMAL Fahed – 32
4. KOPEĆ Magdalena – 23
5. KORCZYŃSKA Janina – 50
6. MROZEK Barbara – 110
7. NEUKIRCH Marianna – 44
8. ROKITA Elżbieta – 21
9. SZADY Mateusz – 115
10. TOMASZEWSKI Jacek – 29
11. WILASZEK Ilona – 73
12. WODNIOK Barbara – 15
13. ZIELIŃSKA Bogumiła – 38
14. ZIMOCH Jacek – 55

Członkami Parafialnej Rady Duszpasterskiej kadencji 2017-22 wyłonionymi w drodze wyborów zostają:

1. APTEKORZ Krzysztof
2. GRUDZIŃSKI Tomasz
3. KORCZYŃSKA Janina
4. MROZEK Barbara
5. NEUKIRCH Marianna
6. SZADY Mateusz
7. WILASZEK Ilona
8. ZIMOCH Jacek

PARAFIALNA RADA DUSZPASTERSKA
KADENCJA 2017-22
(pełny skład)

Członkowie Rady z urzędu:
• o. Rusek Alan OFM (proboszcz )
• o. Winiarski Ignacy OFM (wikariusz )
• o. Langer Remigiusz OFM (wikariusz)
• o. Borek Archanioł OFM (wikariusz)
• ks. Błaszczok Jacek (rektor kaplicy NSPJ)
• o. Ostrzałek Paweł OFM (kapelan szpitalny, wikariusz domu zakonnego)
• s. Grolik Dacja, służebniczka (przedstawicielka sióstr zakonnych)
• o. Woźniak Przemysław OFM (duszpasterz akademicki, WSD)
• Pinkawa Zygmunt (organista )
• Bernaś Natalia (przedstawicielka katechetów świeckich)

Członkowie Rady z mianowania:
• Chrobok Eugeniusz (SNE „Zacheusz”)
• Dudek Małgorzata (młodzież)
• Jakubowska Marianna (FZŚ i Domowy Kościół)
• Kohler Alojzy (Lektorzy Świeccy)
• Paździor Jadwiga (Odnowa w Duchu Świętym, Grupa Adorujących Najświętszy Sakrament)
• Rąba-Tomica Beata (Chór św. Grzegorza i inne grupy muzyczne)
• Szyga Anna (Żywy Różaniec, „Głos Św. Ludwika”)

Członkowie Rady z wyboru:
• Aptekorz Krzysztof
• Grudziński Tomasz
• Korczyńska Janina
• Mrozek Barbara
• Neukirch Marianna
• Szady Mateusz
• Wilaszek Ilona
• Zimoch Jacek