Msze Święte

Porządek Mszy Świętych

Spowiedź

Więcej szczegółów

Pętla indukcyjna

Ważna wiadomość dla osób z wadą słuchu.

Bazylika panewnicka, posiada tzw. pętlę indukcyjną.

Osoby z aparatem słuchowym siadając w rzędzie po lewej stronie kościoła, po przełączeniu aparatu słuchowego na cewkę telefoniczną T, będą słyszeć wszystko bez szumów i zakłóceń.

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Parafia Św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia NMP

Bieżące sprawy

Wspólnie dla UKRAINY

Wspólnie dla Ukrainy

Inwazja rosyjska na Ukrainę stała się faktem. Potępiamy stanowczo ten akt agresji. Włączamy się do wspólnej modlitwy o pokój. Rozpoczęliśmy organizację pomocy materialnej i logistycznej.

Podczas każdej Mszy Świętej oraz nabożeństw, które są celebrowane w bazylice, odmawiamy już modlitwę o pokój na Ukrainie, w Europie i na świecie. Ponadto, każda Droga krzyżowa na naszej kalwarii zostanie odprawiona w tej intencji. Serdecznie zachęcamy do osobistej modlitwy i postu.

W najbliższą niedzielę 27 lutego oraz w Środę Popielcową 2 marca zostanie przeprowadzona przed bazyliką zbiórka ofiar pieniężnych, które za pośrednictwem Caritas zostaną przeznaczone na pomoc dla przybywających z Ukrainy. Jest to odpowiedź na apel arcybiskupa Stanisława Gądeckiego oraz zarządzenie arcybiskupa Wiktora Skworca.

Konto bankowe na ofiary dla uchodźców z Ukrainy:
41 1050 1214 1000 0090 8154 9777 🇺🇦🇺🇦🇺🇦

Zakon Maltański i jego Fundacja przy współpracy ze Strażą Graniczną oraz Caritas organizuje zbiórkę rzeczową. Chcemy włączyć się w tę inicjatywę. Potrzebne są przede wszystkim koce, pościel (nowa), czekolada, środki opatrunkowe jałowe, opaski elastyczne, kompresy, plastry. Dary można składać w poniedziałek 28 lutego do godz. 19:30 na furcie klasztornej. W najbliższy wtorek trafią do uchodźców.

Bracia naszej prowincji zakonnej posługujący w kilku miejscach na Ukrainie proszą o przyjęcie uchodźców z terytorium ich parafii. Jako klasztor przygotowaliśmy 12 miejsc noclegowych. Przybyłym zapewnimy całodzienne wyżywienie. W przyszłości, w zależności od potrzeb i możliwości adaptacyjnych, nie wykluczamy wykorzystania naszego Domu Parafialnego. Liczba uchodźców najprawdopodobniej przekroczy nasze klasztorne możliwości. Prosimy uprzejmie naszych parafian o przyjęcie do własnych domów sióstr i braci z naszych parafii na Ukrainie. Gotowość współpracy można zgłosić, wypełniając przygotowany w tym celu formularz, który należy zostawić na furcie klasztornej lub wysyłać na adres mailowy naszego Zespołu Charytatywnego (charytatyw.panewniki@gmail.com). Formularz jest dostępny przy wyjściu z bazyliki, na furcie klasztornej oraz na stronie internetowej naszej parafii. Liczba miejsc, które zaoferujemy, zostanie przekazana Caritasowi naszej diecezji. W ten sposób zostaniemy włączeni w bazę danych Caritas i Straży Granicznej, która pozwoli na koordynację całego przedsięwzięcia na terenie Polski. Nasza mobilizacja jest bardzo ważna, prosimy więc, aby gotowość współpracy zgłosić jak najszybciej.

Wspolnie dla Ukrainy_Formularz_wersja edit

Otworzyliśmy konto bankowe, przeznaczone wyłącznie na ofiary dla potrzebujących z Ukrainy (41 1050 1214 1000 0090 8154 9777). Numer konta jest dostępny na wszystkich komunikatorach klasztoru i parafii.

Powyższe inicjatywy to pierwsza pomoc w zaistniałej sytuacji. Wojna i jej skutki zawsze są tragiczne i nieprzewidywalne. Wiemy, iż będzie potrzebna dalsza pomoc. W imieniu naszych sióstr i braci z Ukrainy już teraz dziękujemy za każdą modlitwę, pomoc osobistą lub materialną. Ufamy, że razem zdamy egzamin z naszej chrześcijańskiej miłości.

Przez ręce Maryi, Królowej Pokoju, zawierzamy Miłosiernemu Bogu losy Ukrainy i Polski.

Franciszkanie z Panewnik