Bieżące sprawy

Wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej 2022

Wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Na mocy dekretu ks. abpa Wiktora Skworca w dniu 12 czerwca br. we wszystkich parafiach archidiecezji, również w naszej parafii, przeprowadzone zostaną wybory do parafialnych rad duszpasterskich.

PRD_dekret o wyborach 2022

Wybory przebiegać będą wieloetapowo, zgodnie z terminarzem, który przedstawia się następująco:

• 8-13 maja – zgłaszanie kandydatów na członków Rady z mianowania proboszcza
(zgłaszają ich liderzy grup i wspólnot parafialnych)
• 15 maja – ogłoszenie listy nazwisk członków Rady z mianowania proboszcza
• 16 maja-3 czerwca – zgłaszanie kandydatów na członków Rady z wyboru
• 5 czerwca – ogłoszenie listy nazwisk kandydatów na członków Rady z wyboru
• 12 czerwca – wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej
• 19 czerwca – ogłoszenie wyników wyborów i pełnej listy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej kadencji 2022-27.

Parafialna RD 2022_Vademecum wyborcy

Prosimy liderów grup parafialnych, aby w terminie do 13 maja przekazali w formie pisemnej ojcu proboszczowi (na furcie klasztornej) nazwiska kandydatów na członków Rady z mianowania, nie więcej niż trzech z jednej grupy. Wszystkich parafian prosimy o zapoznanie się z „Vademecum wyborcy”.