Dzieci Maryi

CZEŚĆ MARYI – CZEŚĆ I CHWAŁA!!!

Serdecznie witamy w naszej wspólnocie!dzieci-maryi-1

Jesteśmy Dziećmi Maryi. Chcemy, naśladując Maryję, podążać za Chrystusem. Spotykamy się, aby wspólnie śpiewać, modlić się, poznawać Maryję, ale także porozmawiać i radośnie spędzić czas. A oto zadania, które staramy się wypełniać każdego dnia:

Dziecko Maryi

• żyje w łasce uświęcającej,
  • bierze czynny udział w Eucharystii,
  • czci Niepokalaną i pragnie Ją naśladować,
  • często rozmawia z Bogiem na modlitwie,
  • pogłębia swoją wiedzę religijną,
  • uczęszcza na spotkania Dzieci Maryi,
  • kocha swoją parafię, aktywnie włącza się w jej życie,
  • dba o religijną atmosferę w rodzinie,
  • jest wzorem ucznia,
  • śpieszy bliźnim z pomocą,
  • jest apostołem wśród otoczenia.

Początki Ruchu Dzieci Maryi sięgają roku 1978. Świętem patronalnym naszej wspólnoty jest Uroczystość NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP, przypadająca 8 grudnia. Podczas Mszy św. w tym dniu następuje wręczenie medalików z Niepokalaną, które Maryja podczas objawień poleciła wybić Katarzynie LABOURÉ . Naszym moderatorem archidiecezjalnym jest ks. dr Jan Morcinek, moderatorką parafialną – S.M. Dacja, której pomagają animatorki. Miłością zaczerpniętą z refleksji nad cnotami Maryi dzielimy się z dziećmi, szczególnie tymi, które przebywają w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka oraz z osobami starszymi w naszej parafii. W modlitwach i działaniach pamiętamy także o rozkrzewianiu ducha misyjnego.

Oprócz cotygodzieci-maryi-2dniowych spotkań w Domu Parafialnym, spędzamy czas na wspólnych wycieczkach, bierzemy udział w dniach skupienia, dniach wspólnoty, spotykamy się przy ognisku. Podczas wakacji bierzemy udział w rekolekcjach w Istebnej, Ustroniu i innych miejscowościach. Tam zawieramy przyjaźnie z Dziećmi Maryi z innych parafii. Pragniemy wnosić radość i nadzieję
w nasze rodziny, szkoły i całą parafię, aby Niepokalana mogła zwyciężać.

Strona internetowa ruchu:

www.dziecimaryi.pl

Wszystkich, którzy pragną z nami owocnie spędzać czas i naśladować Niepokalaną: dzieci, dorastające dziewczęta i chłopców, zapraszamy na spotkania w każdą sobotę o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
Moderator: S.M. Dacja – służebniczka